Šonedēļ ar sniega bumbas efektu turpinās protesti pret Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīvu reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju un pievienot to Latvijas Universitātei un citām Latvijas augstskolām.
Arī Madonas filiālē Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studenti, absolventi un atbalstītāji paraksta dokumentu, kas tiks sūtīts Latvijas Republikas Ministru kabinetam, Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, Augstākās izglītības padomei, Latvijas izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim, Latvijas Studentu apvienībai, tā paužot savu nostāju pret iecerēto reformu. Madonas pilsētas 1. vidusskolas telpā, kur izveidots augstskolas filiāles birojs, paraksti tiks pieņemti vēl līdz šai sestdienai. Savu nostāju šobrīd pauduši 80 cilvēki, kuru vidū ir arī kādreizējā filiāles vadītāja, tagad Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece.
Parakstu lapas izsūtītas visām apkārtējām pašvaldībām, pagastu pārvaldēm, skolām, bērnudārziem, jauniešu centriem Madonas, Lubānas, Ērgļu, Varakļānu, Cesvaines novadā.
Parakstu autori uzskata, ka ministrija, ierosinot šādu iniciatīvu, pārkāpj indivīdu tiesības studēt izvēlētajā augstskolā un saņemt tieši šīs augstskolas izdoto diplomu. Akadēmija Latvijā ir atpazīstama ar kvalitatīvāko pirmsskolas un sākumskolas skolotāju sagatavošanu, kā arī ir vienīgā augstskola, kas sagatavo izglītības darba vadītājus, deju un ritmikas skolotājus, pirmsskolas un sākumskolas skolotājus.
Sniega efekts šonedēļ izpaudies arī mākslinieku Kārļa Īles, Maijas Puncules un Ainara Zingnika radošajā rokrakstā. Komanda, ko mēs esam iepazinuši ikvasaras ugunsskulptūru festivālā Biksērē, sniega skulptūru čempionātā Ķīnā Latvijai izcīnījusi godpilno otro vietu. Konkursā kopumā piedalījās 33 vienības, pārstāvot 15 valstis. Katra komanda no sapresēta sniega bloka, kura augstums ir četri metri, platums un dziļums – trīs metri, četru dienu laikā veidoja skulptūru pēc brīvi izraudzītas tēmas un mākslinieciskās ieceres. – Katrai dzīvībai, katrai dabas parādībai un notikumam, un pat sniegam ir sirds. Mūsu skulptūras centrā ir sniegpārsla, kura atrodas simboliska figuratīva tēla – Sniega Pārslas – krūtīs, esot par tās sirdi, – komentē mākslinieks Kārlis Īle.
Dzīvot ar sirdi esam aicināti ik dienu. Kā apstiprina zinātāji: prāts domā, sirds izvēlas virzienu, un būt drosmīgam un pašam nozīmē dzīvot saskaņā ar savu sirdi.
20.01.2017.