Šonedēļ beidzot sagaidījām pirmo sniegu. Novembra izskaņa un decembra sākums, kā prognozē sinoptiķi, būs nokrišņiem bagāts. Bieži līs un snigs. Maz gan ticams, ka iestāsies noturīgs sals, taču pastāv liela varbūtība, ka vismaz vietām austrumu novados drīzumā sāksies meteoroloģiskā ziema. Tā iestājas, kad vidējā gaisa temperatūra piecas diennaktis pēc kārtas ir zemāka par nulli.
Ziemas un adventa laika gaidās Madonas pilsēta un pagastu centri, tāpat privātmājas jau pamazām pošas Ziemassvētku rotās. Šogad Ziemassvētki, līdzīgi kā pērn, būs daudz klusāki. Taču, šķiet, pats svarīgākais tos tomēr būtu sagaidīt mājās ģimenes lokā pie izpušķotas Ziemassvētku egles, nevis slimnīcā, un, protams, šaisaulē.
Diemžēl mirstība joprojām ir augsta. Šotrešdien tika reģistrēts trešais līdz šim lielākais mirušo skaits – 56. Salīdzinoši 17. novembrī tika saņemtas ziņas par 79 mirušiem „Covid-19" pacientiem, bet 28. oktobrī – par 64.
Daudzas ģimenes, zaudējot tuviniekus, piedzīvo īstu traģēdiju. Stāsti par pāragri mūžībā pavadītiem vecākiem, vīru, sievu, bērniem patiesi ir skaudri…
Lai novērstu nekontrolētu cilvēku pulcēšanos pašvaldību un valsts iestāžu organizētu pasākumu ietvarā, valdība ir noteikusi, ka valsts un pašvaldību iestādes var rīkot svētku un atceres dienu svinīgai atzīmēšanai paredzētas aktivitātes, bet nav atļauti publiski pasākumi, kas veicina nekontrolētu cilvēku pulcēšanos. Tādējādi nebūs atļauta arī vides izgaismošanas akcija un uguņošana, kas gadumijā iedzīvotāju vidū ir ļoti populāra.
Šāds lēmums pieņemts, neraugoties uz to, ka pašlaik Latvijā ir novērojama „Covid-19" gadījumu samazināšanās tendence. Situācija ir stabilizējusies, taču inficēto skaits valstī joprojām pārsniedz tūkstoti. Tiesa, pirmo reizi kopš oktobra vidus stacionēto „Covid-19" pacientu skaits slimnīcās noslīdējis zem 1000 robežas.
Latvijā līdz šim kovids laboratoriski apstiprināts 249 037 cilvēkiem. Arī Madonas novadā statistika ir satraucoša. Jaunizveidotajā novada teritorijā kopš 1. jūlija ir reģistrēti 1780 saslimšanas gadījumi, tai skaitā pēdējās 14 dienās – 237; savukārt Varakļānu novadā – attiecīgi 73 un 8.
Diemžēl pēdējās nedēļās arvien samazinās pirmo pošu saņēmēju skaits. Toties palielinājies balstvakcinācijas pret „Covid-19" apjoms. „Trešo poti" līdz šim Latvijā saņēmuši ap 53 000. Tas Latvijā sāk tuvoties trešdaļai no dienā sapotētā, jau būtiski apsteidzot vakcinēšanās aktivitāti ar pirmo poti. Līdz šim vakcinācijas procesu pabeigušo kopskaits sasniedzis 1,16 miljonus jeb 61,7% no visiem valsts iedzīvotājiem. Rēķinot pirmās potes un „Johnson&Johnson" vakcīnas saņēmēju kopskaitu, tas šajās dienās sasniedzis aptuveni 1,26 miljonus cilvēku.
26.11.2021.