Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sev palīdzam mēs paši

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 17.10.2019.

Burtu lielums

Katra diena ir priekpilna un informācijas bagāta. Vissvarīgākais, vai mēs šo prieku tveram un atļaujam tam ieplūst mūsu sirdīs.

Šī oktobra nedēļa bijusi neierasti silta. Kā liecina meteoroloģiskā informācija, trešdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Pāvilostā sasniedza +20,5 grādus, tādējādi šis ir bijis siltākais 16. oktobris Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Apzinoties, ka tik silts šogad vairs nebūs, gribas ķert sauli un nelaist vaļā, paildzināt pelēkā un drūmā rudens atnākšanu. Kokiem joprojām turpina birt košās, krāsainās lapas. Šogad, tāpat kā iepriekš, joprojām ir lieliska iespēja pašvaldībā un pagastu pārvaldēs meklēt lielos maisus, kas paredzēti tieši koku lapām. Mums visiem taču patīk dzīvot tīrā un sakoptā vidē. Bet, lai apkārtne tāda būtu, pašiem ir jāpieliek arī sava roka. Šie maisi atvieglo darbu. Cilvēkam nav jādomā – kur tad šoreiz likt lapas, kas tās aizvedīs?
Rudens ir skaists. Katrā, pat šķietami skumjajā, lietā var atrast arī prieku. Kādam ilgstošais lietus rada bēdīgu noskaņu, cits atkal tajā saskata dzīvību zemei, ūdens līmeņa celšanos akās un ūdenstilpēs. Katram gadalaikam ir savs skaistums, tāpat kā līdzi nāk kas negatīvs. Rudenī vairāk saasinās vīrusu saslimšanas. Jau aizvadītajās dienās parādījās pirmās ziņas par saslimušajiem ar gripu. Manuprāt, šogad neierasti agri. Latvijas Infektoloģijas centrs pieļauj, ka gripas epidēmija varētu sākties novembrī, un šajā sezonā tā varētu būt nopietna. Katru gadu mediķi iesaka vakcinēties, īpaši tiem, kuri ir tā saucamajā riska grupā. Vairākām riska grupām valsts kompensē vakcināciju 50% apmērā, bērniem līdz 2 gadu vecumam un grūtniecēm – 100% apmērā. Par savu veselību ir jārūpējas pašiem, jāapdomā arī vakcīnas nepieciešamība. Bet iesākumā noteikti jāpievērš lielāka vērība roku mazgāšanai, laikus jāstiprina imunitāte. Mitrais laiks liek sarosīties arī citiem vīrusiem. Mēs nevaram būt droši, ka tie mūs neskars, bet varam darīt visu iespējamo, lai mazinātu risku saslimt, un, ja nu tomēr, – lai slimošana būtu vieglāka.
Tikai mēs paši radām sev noskaņojumu, prieku, arī skumjas. Katrs cilvēks ir piepildīts visdažādākajām emocijām. Tikai ne visi tās izrāda. Lielāko prieku, arī ļaunumu mēs nodarām sev paši. Viss ir mūsu rokās. Rūpējamies, lai vide ir sakārtota, lai prāts ir tīrs un spēj smelties jaunas zināšanas. Esam atbildīgi par savām domām, veselību, dzīvi, arī līdzcilvēkiem. Viens smaids pelēkajā ikdienā var ienest krāsas, radīt gaišāku dienu. Sargāsim paši sevi, tad arī augstāki spēki mūs pasargās!


18.10.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px