Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Sekojam un turam īkšķus

Redakcija

Autors • 03.08.2012.

Burtu lielums

Pagājušās piektdienas vēlā vakarā daudzu skati bija pievērsti Londonai, kur notika XXX Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija. Dienu vēlāk Madonas estrādē kopā ar „Zelta šlāgeri" piedzīvojām un izbaudījām siltāko nakti Latvijas vēsturē. Ar pastiprinātu interesi turpinām sekot, kā olimpieši cīnās par medaļām, kā sasniedz savus labākos rezultātus vai uzstāda jaunus pasaules, olimpiskos, Eiropas rekordus vai pat pārspēj gadu desmitiem ilgus rekordus, kā tas savā trešajā olimpiādē, izcīnot 19. olimpisko godalgu (no kurām 15 ir zelta), izdevās amerikāņu peldētājam M. Felpsam.

Turam īkšķus par savējiem (visi pludmales volejbolisti ir tikuši nākamajā spēļu kārtā) un priecājamies arī par tuvāko kaimiņu spožajiem panākumiem. Savu lielo dienu, kad mūsējie iepriecinās ar kādu vai pat vairākām medaļām, mēs vēl gaidām, bet lietuvieši to ir jau piedzīvojuši. Piecpadsmitgadīgās peldētājas Rūtas Meilutītes zelta panākums patiešām ir apbrīnas vērts!
Jau nedēļu rit sacensības olimpiskajās spēlēs, un spēļu rīkotāji ir izpelnījušies gan atzinību, gan arī pārmetumus. Īpaši asa kritika izskanēja pēc tam, kad svētdienas vakarā uz laiku tika nodzēsta Londonas olimpiskā lāpa, olimpiskā uguns no spēļu centrālā laukuma pārvietota uz citu vietu un ārpus stadiona atšķirībā no citām olimpiādēm, kad tā bija redzama tālu, vairs nebija manāma. Kāpēc spēļu rīkotāji tā rīkojušies, atliek vien minēt, bet paši briti par to galvu daudz nelauza. Ja jau reiz ko izdomājuši, pie tā arī paliek.
Līdzīgi vajadzētu rīkoties arī mums un rietumnieciskajam tik ļoti pakaļ neskriet. Varbūt tad vasaras viducī Madonas centrā, vienā no centrālajām ielām – Saules ielā – divās zaļās tūjās neiedegtos elektrisko lampiņu uguntiņas. Interesanti, ar kuru šī ideja tika saskaņota?
Sākumā gan daļa to uztvēra kā jauku jauninājumu, jaunu akcentu Madonas pilsētas noformējumā, bet, pamanot elektrisko lampiņu gaišās uguntiņas, jutās gaužām izbrīnīti – vai tiešām Ziemassvētki atnākuši?
Vakar Blaumaņa ielā tika uzliets pirmais asfalts. Vēl nedaudz jāpaciešas, un tad ieraudzīsim, kāda iela izskatīsies pēc rekonstrukcijas. Kad notika šī projekta sabiedriskā apspriešana, kurā piedalījās vien kādi trīs četri cilvēki (šo rindu autori ieskaitot), to, kas tagad Blaumaņa ielā top, bija grūti iztēloties. Tika prezentēti pat divi varianti, bet lielākās bažas raisīja tas, ka Blaumaņa iela varētu tikt pārvērsta par rallija rīkošanas vietu. Tagad izskatās, ka nekādu dižo plašumu autobraucējiem vis nebūs.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px