Krietni ievilcies nesmukums, ko Latvijas žurnālistu savienības sakarā plašāka sabiedrība uzzināja šogad. Pēc organizācijas kongresa 29. martā, kad tika pārvēlēta savienības vadība, pamazām lietas sāk kārtoties.
Pēdējā Latvijas Žurnālistu savienības valdes sēdē nolemts, ka 22. septembrī sasaucams organizācijas kongress. Kongresa tēma – žurnālistikas profesionālā ētika. „Profesionālo standartu uzturēšana, profesionālo diskursu veidojot dialogā ar plašāku sabiedrību, un žurnālistu aizstāvība kā Žurnālistu savienības galvenie uzdevumi prasa nopietni papildināt savienības cilvēku un finanšu resursus," komentē Latvijas Žurnālistu savienības valdes priekšsēdētājs Ainārs Dimants.
Gatavojoties kongresam, kurā balsstiesības atbilstoši statūtiem ir tikai biedriem, kas samaksājuši biedra naudu, un pieņemot lēmumus par biedru naudām, valde ņēmusi vērā nepieciešamību samērot uzdevumus ar resursiem. Ir noteikta biedra nauda par 2007. gadu vēl nesamaksājušiem biedriem: strādājošajiem – 25 lati gadā, pensionāriem – 10 lati gadā.
Nolūkā aktivizēt biedrus tiek atcelti biedra naudas parādi par iepriekšējiem gadiem, ja līdz 7. septembrim tiek samaksāta biedra nauda par 2007. gadu (Latvijas Žurnālistu savienības konts SEB Latvijas Unibankā: LV15UNLA0002100700532).
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.08.2007.
Autore: INESE ELSIŅA