Jāsaka, ka pavisam nemanot ir pagājis pirmais mēnesis šajā gadā. Dienas kļūst gaišākas, saulainākas un garākas. Šķiet, ka gaisā jau jūtams pavasaris.
Janvāris bija nepastāvīgs, īpaši laikapstākļu ziņā. Tas ļoti ietekmējis arī veselību un imūnsistēmu. Cilvēki slimo ar augšējo elpceļu slimībām, dažādiem vēdera vīrusiem. Jau no janvāra vidus valstī izsludināta gripas epidēmija, kas liek kļūt piesardzīgākiem un vairāk pievērst uzmanību dažādiem profilaktiskiem pasākumiem. Rūpējoties par savu un tuvinieku veselību, nevajadzētu uzturēties sabiedriskās vietās, nepieciešams bieži mazgāt rokas un stiprināt imunitāti, dzerot veselīgas tējas un lietojot vitamīnus. Nedrīkst arī aizmirst par D vitamīna papildu lietošanu, jo, kā uzsvērts nesenā pētījumā, Latvijas iedzīvotājiem ir ļoti zems šī vitamīna līmenis. Ar pārtiku un sauli mūsu platuma grādos ir par maz, tāpēc tas jāuzņem papildus.
Daba joprojām nebeidz pārsteigt, sagādājot apgrūtinājumus autobraucējiem un arī kājāmgājējiem. Lai gan ietves un ceļi tiek uzturēti, nereti ir grūti pārvietoties. Domājot par sevi un līdzcilvēkiem, īpaši pilsētās, jābūt piesardzīgiem. Ne visi krustojumi ir pārredzami, arī gājējiem jāpaskatās, vai netuvojas transportlīdzekļi. Šobrīd norit satiksmes drošības kampaņa „Strauja sirds, bet kājas lēnas", kuru organizē Valsts policija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju. Lai gan tā vairāk ir paredzēta senioriem, manuprāt, ikvienam ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Šīs kampaņas mērķis ir pievērst uzmanību tieši tiem gājējiem, kuri nezināšanas dēļ vai apzināti pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus. Svarīgi atcerēties, ka arī šoferis ir tikai cilvēks, kurš var nepamanīt un laikus nenoreaģēt.
Nedēļas sākumā plašsaziņas līdzekļos parādījās ziņa, ka Valsts ieņēmumu dienests aktīvi aicina iedzīvotājus šogad iesniegt gada nodokļu deklarācijas, jo, ņemot vērā iedzīvotāju ienākuma nodokli un iepriekšējo gadu ienākumus, daudziem var izveidoties gan nodokļu pārmaksa, gan parāds. To gan varēs uzzināt pēc 1. marta, kad būs iespējams iesniegt gada ienākumu deklarāciju. Ļoti daudzos tas izraisīja neapmierinātību, bet pirms laika noteikti nevajag satraukties.
Bet, darot ikdienas darbus, nedrīkst aizmirst pavērties apkārt. Tad var pamanīt arī to skaisto, kas mums ir līdzās, bet dzīves skrējienā ne vienmēr tiek saredzēts un novērtēts. Ikdienišķie sīkumi sniedz prieku, pozitīvas emocijas. Ja vien ir iespējams, brīvajos brīžos jādodas svaigā gaisā, jāieelpo spirdzinošais gaiss un jābauda ziema un prieki, ko tā sniedz. Vislabāk – kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem. Bet pabūt vienatnē ar sevi un sakārtot domas arī reizēm ir nepieciešams. Lai ar skaidru prātu atkal var doties jaunos izaicinājumos.
01.02.2019.