Sācies jaunais – 2009. – gads, un šodien pie mūsu abonentiem kā ierasti sestdienā ceļo kārtējais un reizē – pirmais „Stara" numurs šajā gadā ar mūsu īpašo sveicienu no aizvadītās vasaras – ziedošo pīpeņu pļavu…
Jūtamies gandarīti un reizē atbildīgi par jūsu uzticību, jo, neraugoties uz pašreizējo ekonomisko situāciju, joprojām vēlmi gan „Staru" atsevišķi, gan kopā ar žurnālu „Māja" savās pastkastītēs saņemt ir izteikuši nepilni pieci tūkstoši abonentu Madonas rajonā un ārpus tā. Ja vēl pieskaita tos, kas laikrakstu iegādājas preses kioskos vai veikalos, „Stars" joprojām ir starp lasītākajiem reģionālajiem izdevumiem. Paldies jums par to!
Šis mums visiem nebūs viegls laiks, gan mums – izdevējiem un avīzes veidotājiem, gan jums – mūsu lasītājiem. Gan finansiāli, gan morāli. Mēs centīsimies turēt roku uz pulsa un meklēt ikdienā tos pozitīvos piemērus un impulsus, kas palīdz virzīties uz priekšu, stāstīt par situācijām un cilvēkiem, kuri arī grūtībās spēj rast pareizo risinājumu. Lai gan – it īpaši laukos – vieglu dienu nav bijis nekad. Par to, cik stipri ir lauku ļaudis, esam pārliecinājušies ik reizi, viesojoties kādā lauku sētā, vietējā pašvaldībā, pie uzņēmējiem. Ar darba tikumu, ar vieglu humoru. Ar pretvaicājumu – vai tad no tā, ka sūrosimies, kādam kļūs vieglāk? Man ļoti trāpīgs šķiet šajās dienās izlasīts atzinums, ka „katra problēma ir iespēja, tikai saģērbta darba drēbēs". Un, ja to tā pieņem, tad šābrīža situācija ir vēl viens no dzīves piedāvātajiem izaicinājumiem, kam veiksmīgi jātiek pāri. Jādarbojas, jāmeklē varianti. Tas nav viegli, un arī garantijas neviens nekādas nedod. Var tikai piekrist ekonomistei Raitai Karnītei: „Uzņēmīgiem cilvēkiem nav sliktu un labu laiku. Viņiem ir tāds laiks, kādu dod situācija un kā viņi tajā spēj rīkoties. "
Savā Jaungada uzrunā Latvijas televīzijā 31. decembra vakarā premjers Ivars Godmanis uzsvēra, ka ekonomika, tāpat kā daba, balstās uz cikliskumu. Uzplūdiem seko atplūdi, uzplaukumam – miera periods. Tērēšanas mirkļiem – spēku uzkrāšanas laiks. Ekonomikā, ņemot talkā salīdzinājumu, pēc premjera domām, šobrīd valda barga ziema (tikai – kas pie tā vainīgs?), tomēr viņš pauda pārliecību, ka „pasaules un Latvijas ekonomikas aukstāko gadalaiku mēs pārziemosim veiksmīgi". No vienas puses, optimismam jābūt un, kas galvenais, svarīgi ir beidzot apzināties situāciju, kurā esam, lai varētu tai rast risinājumu, neatkarīgi no tā, vai mēs bijām starp tiem, kas baudīja ieilgušās svētku dzīres, vai no tā stāvējām tālu. Diemžēl. Bet jāmaksā visiem kopīgi… Nu ko – pārziemosim kopā!
Autore: BAIBA MIGLONE