Jau nedēļu mūsu skati vērsti Pekinas spēļu virzienā. Jau nedēļu ar cerībām sekojam Latvijas olimpiešu startiem un dzīvojam olimpisko medaļu gaidās, kaut gan ar katru dienu šīs iespējas un pretendentu loks samazinās.
Esam jau piedzīvojuši sportistu godam izcīnītās vietas pirmajā sešniekā, desmitniekā, divdesmitniekā un arī tradicionāli tādas, kuras nav vērts pieminēt un labāk aizmirst arī pašiem sportistiem, lai tas netraucētu, gatavojoties nākamajiem veiksmīgākiem startiem gan nozīmīgās starptautiskajās sacensībās, gan, iespējams, pēc četriem gadiem arī olimpiskajās spēlēs. Tiesa, var sevi arī mierināt, atceroties mūsdienu olimpisko spēļu atjaunošanas galvenā iniciatora Pjēra de Kubertēna sacīto „Svarīgākais olimpiskajās spēlēs ir nevis uzvarēt, bet gan piedalīties", jo šim moto jau atbilst visu valstu komandu dalībnieki.
Vakarrīt piedzīvojām arī pirmo Latvijas hokeja izlases zaudējumu. Brīnums nenotika, kaut gan vienam izcīnītam punktam ar spēcīgo Zviedrijas hokeja izlasi, vienu no olimpiskā turnīra favorītēm, bijām ļoti tuvu. No šķietami bezcerīgajiem 0 : 3 mūsējie vispirms spēja izlīdzināt spēli, nepadevās, ar katru periodu spēlēja labāk, un trīspadsmit minūtes pirms spēles beigām rezultāts jau bija 2 : 3. Puiši cīnījās līdz galam, spēles izskaņā vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, mūsējie metās uzbrukumā, taču vārtus gūt neizdevās arī pēdējās sekundēs, kad zviedri pieļāva rupju pozicionālu kļūdu, bet vārtsargs ripu tvēra.
Mūsējie patiešām parādīja cienījamu spēli, cienījamu cīņassparu, cienījamu rezultātu, lai arī piedzīvojām zaudējumu. Arī Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš žurnālistiem atzina, ka viņam paticis spēles raksturs, kādu demonstrēja viņa vadītā komanda. Taču acīmredzami pietrūcis spēles ritma un sākums bijis nedaudz haotisks, bet tas esot bijis paredzams, ņemot vērā apstākļus, kā aizrit šī sezona un ar kādām grūtībām komandas saskaras Pekinā.
Pirmo turnīra spēli Latvijas komanda patiešām aizvadījusi godam, bet visas galvenās cīņas tai vēl priekšā. Arī šopēcpusdien gaidāms ne mazāk saspringts mačs ar meistarīgo Somijas hokeja izlasi, kam daudzi pat prognozē uzvaru šajā olimpiskajā turnīrā. Jācer, ka mūsējie nepievils un, cīnoties līdz pēdējai spēles sekundei, mums sagādās pozitīvas emocijas. Pat ja neizdosies uzvarēt vai gūt kādu punktu, vēl būs jāspēlē ar Slovākiju.
Kā zināms, olimpiskā hokeja turnīra triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas komandas uzreiz iekļūst ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas izlases, starp kurām, visticamāk, būs arī Latvijas hokejisti, izslēgšanas spēlēs noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces. Lai nu mūsējiem veicas un izdodas turpināt cīņu par olimpiskajām godalgām!
11.02.2022.