Cik vēl nesen viens otram teicām vēlējumus Jaunajā gadā, bet nu jau gada pirmais mēnesis skaita beidzamās dienas.
26. janvārī atzīmējam arī Latvijas de iure atzīšanu. Šāda ziņa savā nozīmīgumā var līdzināties reti kuram notikumam Latvijas vēsturē.
Šodien, 26. janvārī, tiks noskaidrots arī sociālās uzņēmējdarbības ideju projekta "Labās gribas uzņēmējs" uzvarētājs. Uzzināsim, kurš sociālais uzņēmējs saņems 15 000 eiro atbalstu no TV3 Latvia un 5000 eiro bērnu žūrijas simpātiju balvu no SEB bankas.
Vai pamanījāt, ka otrdienas, 23. janvāra, "Stara" numurs bija 11 000. kopš laikraksta dibināšanas? Pavisam taustāms, papīra formātā, ko abonētājiem saņemt pastkastītēs vai interesentiem – nopirkt un brīvajā laikā – izlasīt. Pamanīja daži mūsu vērīgākie lasītāji un pat apsveica, tā teikt – nostādīja fakta priekšā. Tātad ir vērīgas acis, kas izlasa ne tikai visu saturu, arī numerāciju titullapā.
Vidēji katru gadu izdodam ap 150 "Stara" numuru, pagājušajā gadā tika izdoti 152. Tātad ir jāpaiet nepilniem 7 gadiem, lai sagaidītu 12 000. "Stara" izdevumu, kas ir ilgs laiks, kurš jāizdzīvo dienu pēc dienas. Jāteic, ka mēs, "Stara" veidotāji, lai arī raugāmies nākotnē, plānojam savu avīzi tuvāko nedēļu ietvaros.
Tiesa, numuru uzskaite pūles neprasa. Māksla ir piepildīt laikrakstu ar interesantu saturu, un ne vienmēr "karstās ziņas" pienes uz paplātes. Reiz, sākot jauno gadu, biju nolēmusi saskaitīt, cik rakstu vajadzēs uzrakstīt. Diemžēl – skaits sajuka. Turklāt notikumi ir tik mainīgi, ka ne izsekot.
Tā kā prognoze, ka sociālie tīkli izkonkurēs drukāto presi, nav piepildījusies, sagaidīt "Stara" divpadsmittūkstošo numuru ir pavisam reāli.
Šogad viens no biežāk lietotajiem vēlējumiem bija – lai laba un stipra veselība. Arī ziema ir labvēlīgs laiks, lai dotos garākās pastaigās, uzkāptu uz slēpēm vai apmeklētu kādas nodarbības sporta zālē. Šonedēļ esam piedzīvojuši gan salu, gan sniegu un arī atkusni.
Ja vēlamies piemērot aktivitātes apstākļiem, grūti prognozēt ziemas kaprīzes. Līdz šim daba ir mūs saudzējusi, ko nevar teikt par stihijām citās valstīs.
Tuvojoties Ziemas olimpiskajām spēlēm, aizdomājos, kā svarīgajām sacensībām sevi sagatavo sportisti, kā veicina savu veselību. Protams, ar treniņiem un pat vienkāršiem vingrojumiem, bet – katru dienu. Vai arī kādam no mums, sākot jauno gadu, bija apņemšanās ikdienā vairāk nodoties sportiskajām aktivitātēm, lai neierūsētu?
26.01.2018.