Ja cītīgi seko ziņām TV, tad šķiet, ka vīruss joprojām ir dzīvs un tam nosacījumu brīvlaišana var patikt. Taču – cik ilgi sēdēsi ierakumos vai aiz barikādēm, un valsts maksās dīkstāves pabalstus vien līdz 30. jūnijam. Jādodas darbos, citādi – ar ko samaksāt rēķinus un ikdienas maksājumus. Cik tad var komunicēt tiešsaistē, no ilgās sēdēšanas pie datora nogurst.
Tomēr šķiet, ka "Covid-19" sakarā esam izmācīti. Esam kļuvuši tīrīgāki, jo nu regulāri mazgājam rokas un izmantojam dezinfekcijas līdzekli veikalos un citās sabiedriskajās vietās, tāds ir arī mājās ģimenes lietošanai. Esam tikuši arī pie kādas maskas, jo – ja nu jābrauc ar sabiedrisko transportu (no 12. maija ir prasība valkāt masku). Regulāri lietojam arī C vitamīnu. Pats galvenais – lai arī auksts, dabā tomēr ir uzplaucis pavasaris. Tas arī mudina vairāk doties ārā, kur patlaban zied ievas, pogo lakstīgalas, dzird tik daudz putnu. Tie, kam ir dārzs, spēka un vēlmju robežās var strādāt dārzā, un šķiet, ka bailes no saslimšanas ar koronavīrusu pamazām atkāpjas.
Lai gan ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 9. jūnijam, no 12. maija jūtami uzlabojušies pulcēšanās nosacījumi – no diviem uz 25.
Ierobežojumu mīkstināšana ir vēstījums sabiedrībai, ka pamazām atgriežamies normālajā dzīvē. Joprojām ir jāievēro nosacījumi. Zinām, kā tas ir, ar tuviniekiem satiekoties, kad mazbērns jāpaņem klēpī, bet apciemot radus tagad ir atļauts, paveras arī plašākas iespējas, kur lietderīgi pavadīt brīvo laiku ārpus mājas. Atver durvis arī muzeji, tie, kas vēlas apmeklēt treniņus, var doties vingrot kopā ar grupu, var apmeklēt sporta zāli. Galvenais, ka pat skolas vecuma bērni ar prieku iet uz treniņiem klātienē – beidzot tas ir oficiāli atļauts. Arī ceļošana Baltijas valstu robežās ir sankcionēta, ceļot starp Baltijas valstīm varēs valstspiederīgie, ar uzturēšanās atļaujām, ja persona pēdējās 14 dienās nebūs apmeklējusi citas valstis vai tai nebūs noteikta pašizolācija vai karantīna. Pēc Baltijas valstu robežu atvēršanas arī viesnīcas cer, ka Latvijā numuriņus atsāks rezervēt lietuvieši un igauņi, bet latvieši varbūt dosies ciemos uz Lietuvu un Igauniju, varbūt vairāk ceļos tieši pa savu zemi, izvēloties dabas tūrismu, iepazīstot vietas, kur agrāk nav iznācis būt.
No 12. marta līdz 9. jūnijam Latvijā joprojām noteiktā ārkārtējā situācija saistībā ar "Covid-19" vīrusa ierobežošanu vēl aktuāla pansionātos, slimnīcās, bet tuviniekiem tik ļoti ir vajadzīgi tiešie kontakti.
15.05.2020.