Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Nekas vēl nav beidzies

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 07.05.2020.

Burtu lielums

Šīs nedēļas sākumā piedzīvojām patīkamu brīdi – pirmoreiz pēdējo nedēļu laikā Latvijā, diennaktī veicot testus 686 personām, netika reģistrēts neviens „Covid-19" saslimšanas gadījums. Nākamajās dienās, kā jau to varēja gaidīt, atkal tika konstatēti jauni saslimušie, tomēr statistika pakāpeniski uzlabojas un „Covid-19" izplatība sabiedrībā mazinās. Tiesa, ar jauno koronavīrusu inficēto skaits Latvijā ir pārsniedzis jau 900 un pamazām tuvojas pirmajam tūkstotim.

Palielinās arī to novadu skaits, kuros konstatēti ar „Covid-19 saslimušie. No 119 pašvaldībām tie ir jau 69. Madonas novads, tāpat Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novads pagaidām nav to vidū. Jau gandrīz divus mēnešus varam priecāties, ka „Covid-19" izplatības kartē joprojām esam baltā krāsā. Aprīļa beigās gan Madonas novads uz īsu laiku tika iekrāsots koronavīrusa skarto krāsā, taču pēc tam noskaidrojās, ka saslimušais ir deklarēts citā novadā.
Bet vai tas nozīmē, ka esam no „Covid-19" tīri? Tas drīzāk raisa šaubas, cik objektīva vispār ir koronavīrusa izplatības karte, ja tajā netiek norādītas sasirgušo reālās karantīnas vietas. Ieraksts pasē par deklarēto dzīvesvietu nevienu jau nepasargā. Daudz svarīgāk būtu zināt, kur atrodas saslimušie, vai ievēro noteiktos ierobežojumus un vai varbūt viņiem ir nepieciešama arī kāda palīdzība, ko līdzcilvēki varētu sniegt. „Covid-19" jau nav nekāda Kaina zīme…
Publiskajā telpā satraukums mūspusē uzvirmoja par vienu gadījumu Madonas novadā, bet, kā zinātāji teic, tas nebūt neesot vienīgais. Pēc jaunākajām ziņām, Latvijā saslimušas 909 personas, mirušas 18, stacionāros ārstējas 29 pacienti, izveseļojušies 464, bet kur karantīnas režīmu iziet pārējie simti – deklarētajā dzīvesvietā vai kādā no saviem īpašumiem laukos -, tāda informācija ne pašvaldībām, ne pārējai sabiedrībai atklāta netiek. Cerams, ka reālo karantīnas vietu adreses vismaz ir zināmas Valsts policijai un tā tik tiešām seko, lai saslimušie apkārt neklīstu un arī uz veikalu un aptieku paši neietu.
Vakar valdība lēma par ārkārtējās situācijas pagarināšanu valstī līdz 11. jūnijam, kā arī par daudzu noteikto ierobežojumu mīkstināšanu. Taču prātā jo-projām ir jāpatur epidemiologu teiktais, ka slimība var atgriezties un nekas vēl nav beidzies. Tāpēc būsim piesardzīgi, ievērosim noteiktos ierobežojumus, it sevišķi ņemot vērā, ka pēdējā laikā „Covid-19" visbiežāk izplatās ģimenes locekļu, kolēģu un draugu vidū. Nesteigsimies ar ballītēm un burziņiem šajā jaukajā pieneņu un ievu ziedēšanas laikā!


08.05.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px