Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Necepties, būt veselīgiem un priecīgiem

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 08.07.2021.

Burtu lielums

Vasarā vajadzētu just nelielu atslābumu, taču prāti ir sakarsuši.  

Šī nedēļa ieies vēsturē ar diskusijām un strīdiem par to, vai atsevišķās profesijās strādājošajiem (pedagogi, sociālie darbinieki u. c.) drīkst uzspiest obligāto vakcināciju. Par iespējamo Saeimas atbalstu obligātajai vakcinācijai pret "Covid-19" atsevišķām profesijām varēšot spriest tad, kad būs izstrādāti likuma grozījumi. Tomēr kopsaucēju atrast būs grūti. Opozīcijā apsvērta ideja likuma grozījumus apturēt, ierosinot tautas nobalsošanu.
Konkrētus nosacījumus par obligāto vakcināciju atsevišķās profesijās un darba devēja tiesībām nevakcinētos atlaist ministrijas vēl izstrādā, taču gala lēmums būs jāpieņem Saeimas deputātiem. Pēdējā laikā deputāti ne vienmēr atbalstījuši valdības lēmumus.
ZZS valde izplatījusi paziņojumu, ka neatbalsta obligāto vakcināciju, jo demokrātiskā sabiedrībā katram ir tiesības uz brīvu izvēli, bet ir jāturpina skaidrot, kāpēc ir jāvakcinējas.
Skumji, ja pieņemšanu vai atlaišanu no darba, materiālos stimulus saistīs ar vakcināciju, nevis ar darbinieku profesionālo kvalitāti.
Ja runā par vakcināciju, jaunākajā žurnālā "Ieva" psihoterapeite Gunta Andžāne divus strīdniekus, kur viens ir par valcināciju, otrs – pret, salīdzina ar eļļu un ūdeni, kas nesajaucas. Vienam bailes rada vakcinācija, otram – nevakcinēšanās. Viens saka, ka izlasījis zinātnieka rakstu ar pamatojumu, ka vakcinēts cilvēks, ja arī izslimos, tad vieglāk, otrs stāsta, ka vakcīna ir tikai komercija un vairo miljonus tās ražotājiem, jo vai var būt universāla vakcīna visiem paveidiem, tagad jau arī Meksikas. Psihoterapeite arī norāda: – Jo jautājums ir jūtīgāks, skar veselību, dzīvību, kopā būšanu, jo asāks izvēršas strīds un kategoriskāks kļūst.
Beidzot ir jūtams, ka vasara ieņem savas pozīcijas arvien vairāk. Karstums turpinās, un tiem, kam Latvijā bija par vēsu, patlaban silto zemju pat nevajag – tepat ir saule, plus 30 grādu un pats svarīgākais – tuvumā atrodas kāds ezers, upe vai cita ūdenskrātuve, kur veldzēties. Nu nepiepildījās sākotnējā prognoze par vēsu un lietainu vasaru, bet pilnīgi pretējais variants atkal daudziem nepatīk – ieilgušais karstums grūti panesams.
Tie, kas atrodas atvaļinājumā, var izbaudīt atpūtu, kas karstajās dienās ir ideāla pie ūdens. Noņemsim spriedzi vismaz vasarā!

9.07.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px