Katru dienu, sekojot līdzi informācijas avotos publicētajām ziņām par Krievijas teroru pret Ukrainas valsti un tās iedzīvotājiem, arvien vairāk cilvēkos parādās izpratne par to, kāda vērtība ir dzīvot mierā. Par to katru dienu rūpi tur Nacionālie bruņotie spēki, zemessargi un Valsts robežsardze, taču tas šiem vīriem nebūt nenākas viegli – smagi treniņi un apmācības ir viņu ikdiena, lai mēs justos pasargāti.
Mēneša sākumā masu saziņas līdzekļos izskanēja informācija, ka Aizsardzības ministrija rosina ieviest Latvijā obligāto militāro dienestu; šis process noritētu pakāpeniski, un no 2023. gada militārais dienests būtu brīvprātīga izvēle, savukārt pēc tam notiktu pārejas posms uz obligāto dienestu. Aizsardzības dienestu pakāpeniski plānots ieviest piecu gadu laikā. No 2023. gada 1. janvāra norisināsies pirmais ieviešanas posms, kuram varēs pieteikties brīvprātīgi. Sagaidāms, ka dienestā iesaukums notiks divas reizes gadā – 1. janvārī un 1. jūlijā. Rosinātais dienests ietver kareivja pamatapmācības kursu 3 mēnešu garumā, militārās specialitātes apmācību trīs mēnešu garumā un dienestu Nacionālo bruņoto spēku vienībā piecus mēnešus. Tāpat tiek piedāvāts dienests piecas dienas nedēļā ar iespēju brīvdienas pavadīt mājās. Plānots, ka dienestā uzņemtu tikai Latvijas pilsoņus un personām būtu jāatbilst veselības prasībām, kas ir analogas Zemessardzes noteiktajām. Diemžēl ar Zemessardzes spēkiem vien vairs nepietiek, lai pasargātu Latviju un atturētu Krieviju no iespējama uzbrukuma, ja agresors to mēģinātu īstenot.
Uzskatu, ka ikviena vīrieša pienākums ir rūpēties ne tikai par ģimenes, bet arī par Dzimtenes drošību un būt gatavam aizstāvēt savu valsti briesmu gadījumā. Šīs paaudzes jauniešiem nav izpratnes un vīrišķīgas nostājas, tas viņiem diemžēl nav ieaudzināts ģimenē. Senču tikumi un Dzimtenes mīlestība jājūt sirdī, to nevar iemācīties vai apgūt laika gaitā! Mums jābūt modriem un kritiskā brīdī jāspēj reaģēt operatīvi un drošsirdīgi, lai aizsargātu savu Dzimteni un savas mājas! Pārāk nežēlīga bijusi mūsu senču vēsture, pārāk daudz esam plosīti un mocīti, pārāk daudz pazemojumu esam pārcietuši no naidīgu varu rokas.
Latvija ir maza, bet skaista valsts, un mēs varam būt lepni par to, ka esam šīs zemes pilsoņi! Miers un drošības sajūta vienmēr bijusi pirmajā vietā ikvienam cilvēkam neatkarīgi no tā, kādā valstī viņš dzīvo. Redzot, kas šobrīd notiek pasaulē, latviešu tautai jābūt jo sevišķi vienotai un saliedētai, jāmīl sava zeme tieši tāpat, kā tā mīl mūs – bez nosacījumiem. Latvija – tie esam mēs un neviens cits!
22.07.2022.