Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Mazāk „krustnesīguma”

Redakcija

Autors • 12.07.2008.

Burtu lielums

Dziesmusvētku gaisotnē šonedēļ parādījās ne pārāk pamanāma ziņa par atsevišķas vietējo musulmaņu grupas neapmierinātību ar LTV piedāvājumu bērniem, respektīvi, viņus aizskārusi televīzijas demonstrētā multiplikācijas filma „Leģenda par Sidu", kurā, kā atklātajā vēstulē LTV ģenerāldirektoram pauž šīs grupas pārstāvji, „bērniem tiek mācīts, ka musulmaņi ir ļauni, divkosīgi, nelietīgi, liekulīgi, nežēlīgi un nekrietni viltīgi vai padumji ienaidnieki, pret kuriem jāvēršas ar militāru spēku, kuri jāpakļauj un kuru pilsētas jānodedzina".

Vēl interesantāka man likās cita vēstules vieta, kurā musulmaņi multfilmu kritizē arī par netiklības, alkohola un nemonoteistisku uzskatu un rīcību slavināšanu.
Uzskatu sevi par iecietīgu cilvēku, kaut arī mani personiskie uzskati par organizētajām reliģijām, to patieso dabu un sūtību, visticamāk, nesakrīt teju vai ar visu reliģiju pārstāvju uzskatiem, atbalstu reliģijas brīvību, taču šoreiz uzskatu, ka musulmaņu pārstāvji „palaida garām labu iespēju paklusēt" (Žaks Širaks).

Ja vēl var saprast atsevišķu latviešu, kuri kļuvuši par musulmaņiem, nepatiku pret to, kā tiek atainoti viņu ticības brāļi. Taču es atsakos pieņemt musulmaņu iebildes pret materiāliem, kuros parādās iebildes pret „viena Dieva" sistēmu, un mazākā mērā netiklību un alkohola lietošanu, jo, kā zināms, islāma valstīs jau atkailināta potīte ir piedauzība un malks vīna – alkoholisms. Ja Latvijas plašsaziņas līdzekļi un sabiedrība piekāpsies šādos atsevišķos gadījumos, tad mēs varam piedzīvot dažu Rietumeiropas valstu likteni, kur notiek pozitīvā cenzūra teju vai par visu, kam ir kāds sakars ar reliģiju (nedrīkstam takš aizskart citticībnieku jūtas), un kur ir nonākts līdz pat tādam absurdam, ka ir ierobežojumi publicēt cūkas attēlus.

Ļoti iespējams, ka persona Ahmeds, kas ir minētās vēstules autors un kas interneta komentāru slejās ir pazīstams kā aktīvs islāma radikālo organizāciju vārdisks apbrīnotājs, šo vēstuli ir iecerējis kā provokāciju, sak', jāpatestē situācija. Un tagad ir jautājums par to, ko dara mūsu valsts. Protams, interneta portālu komentāros „tauta" vārīsies un lamās visus Latvijas musulmaņus, kas gan ir nepelnīti, jo neba viņi vainīgi, ka kāds islāmticībā pārmeties latvietis ar saviem domubiedriem sadomājis uzstāt uz savām tiesībām, bet tas, ko vajadzētu darīt valstij, ir jau saknē nocirst šādu „krustnesīgumu" un likt saprast atsevišķu reliģisko grupu pārstāvjiem, ka piekāpties viņiem neviens negrasās un cenzēt publisko informāciju par labu atsevišķām reliģijām arī ne.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px