Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Lielākais notikums — olimpisko spēļu atklāšana

BAIBA MIGLONE

Autors • 03.02.2022.

Burtu lielums

Nozīmīgākais notikums šonedēļ, nenoliedzami, ir 24. Ziemas olimpisko spēļu atklāšana Pekinā, kas norisināsies šodien. Ceremonijas sākums – astoņos vakarā pēc vietējā laika vai divos pēcpusdienā Latvijā. Spēļu svinīgā atklāšana būs turpat, kur 2008. gadā notika vasaras olimpisko spēļu Pekinā atklāšana, noslēgums, vieglatlētikas sacensības un futbola fināls vīriešiem – Pekinas lielajā stadionā, ko dēvē par „putna ligzdu".

Ar vai bez skatītājiem – to šajā pandēmijas laikā izlems pēdējā brīdī. Atklāšanas ceremonija vienmēr ir liels šovs, ar daudzu izcilu izpildītāju piedalīšanos, tāpat atklāšanā ir savas nemainīgās protokola daļas: visu nāciju ienākšana stadionā ar saviem karogiem, olimpiskie zvēresti, amatpersonu uzrunas un kulminācijā – olimpiskās uguns iedegšana stadionā.
Uz Pekinu kā pēdējie trešdien devās hokeja komanda, biatloniste Baiba Bendika un viņas treneris Ilmārs Bricis, distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka un kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks. Pirms izlidošanas uz Pekinu notikušas nelielas izmaiņas Latvijas hokeja izlases sastāvā. Pozitīvas „Covid-19" analīzes uzrādījušās diviem hokejistiem.Kovida ierobežojumi skāruši arī mūsu novadnieku slēpotāju Raimo Vīgantu, kas pēc pozitīva testa Pekinā slēpošanas trenerim Valtam Eidukam kļuvis par kontaktpersonu. Kontaktpersonu statusā nonākušajiem sportistiem nav liegts trenēties un startēt sacensībās, taču viņiem jāievēro distancēšanās prasības.
Tikmēr Latvijā šonedēļ pēc vairāku valstu, tajā skaitā Lietuvas, Igaunijas un Somijas, plāniem atcelt „Covid-19" sertifikātu iekšzemes lietošanā arī pie mums izraisījušās debates par atsevišķu ierobežojumu atcelšanu. Kā viens no pirmajiem to aktualizēja Zaļo un Zemnieku savienības līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars, kas paziņojumā medijiem norādīja, ka pašlaik spēkā esošajam „zaļajam" un „sarkanajam" režīmam vairs nav epidemioloģiska pamatojuma. „Slimo gan vakcinētie, gan nevakcinētie." Savukārt JKP uzskata, ka tie risinājumi, kuri sevi pierādīja cīņā ar iepriekšējiem vīrusa variantiem, esošajos apstākļos vairs neder un tāpēc ir jāmaina. Arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pieļauj iespēju atsevišķos gadījumos atteikties no iekšzemes „Covid-19" sertifikātu izmantošanas. Taču epidemiologi un mediķi brīdina, ka runāt par šiem jautājumiem ir pāragri, jo saslimšana ar omikronu aug augumā un vēl nav sasniegusi tā saucamo pīķi. Koalīcija pēc diskusijas pirmdien nolēma uzdot ministrijām un Operatīvās vadības grupai sagatavot priekšlikumus izejas stratēģijai pēc ārkārtējās situācijas beigām no 1. marta.

4.02.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px