Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jau pāri diviem tūkstošiem

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 14.10.2021.

Burtu lielums

Kopš pirmdienas atkal dzīvojam valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļos. Pamazām pierodam pie noteiktajiem jaunākajiem ierobežojumiem, pētām, ko drīkstam, bet ko ne.

Līdzīgi kā pandēmijas pirmajā vilnī lielāko neizpratni raisa noteiktā kārtība attiecībā uz iepirkšanos, tirdzniecības centru un veikalu apmeklējumiem. Stingri ierobežojumi ir paredzēti ne tikai nevakcinētajiem. Gana lielas neērtības ir noteiktas arī pret „Covid-19" vakcinētajiem. Ir ļoti neierasti doties uz veikalu, kur tirdzniecība norit „zaļajā zonā", ar pasi vai ID karti, jo bez šī dokumenta digitālā vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta izdruka ir nederīgs papīra gabaliņš. Neizpratni raisa arī tas, ka, piemēram, iepirkties grāmatu veikalos var tikai vakcinētie, bet tirdzniecība dzērienu veikalos turpinās tā saucamajā nedrošajā vidē, proti, tajos ar sejas masku var iet visi un sertifikāts nav nepieciešams.
Taču kopumā ierobežojumi jau bija jānosaka agrāk, it īpaši attiecībā uz pienākumu vakcinēties to profesiju pārstāvjiem, kuriem darbs ir saistīts ar klientiem, un tas jau bija jāsaprot pašiem, negaidot rīkojumu no augšas.
To, ka mērķis aktivizēt vakcinācijas procesu, nosakot šādus ierobežojumus, lielā mērā ir sasniegts, liecināja garās rindas pie vakcinācijas punktiem jau pagājušās nedēļas nogalē un visas šīs nedēļas garumā, tostarp arī Madonā.
Šonedēļ pirmoreiz, pie tam divas dienas pēc kārtas, reģistrēto jaunu „Covid-19" gadījumu skaits pārsniedza divus tūkstošus. Augsta saslimstība ir konstatēta arī Madonas novadā. Kopš 1. jūlija jaunizveidotajā Madonas novada teritorijā ir reģistrēti 660 gadījumi, pēdējās divās nedēļās – 335 gadījumi, bet kopējais saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir 2300,3.
No visiem līdz šim vienā diennaktī lielākā reģistrēto „Covid-19" gadījumu skaita 1928 saslimušie jeb 80% bijuši nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 480 bija vakcinējušies.
Arī potētie diemžēl nav pasargāti no šīs bīstamās infekcijas, bet nav iemesla neticēt mediķiem, kuri apgalvo, ka šādā gadījumā saslimšana noris daudz vieglākā formā un iespējams mazināt slimnīcu un ārstu pārslodzi, kuri ir uz izdegšanas robežas. Jā, pasargāts nav neviens. Kā vakar kļuva zināms, arī Valsts prezidents Egils Levits ne. Pirms tam kovidu bija pārslimojis arī bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Varbūt tā ir sagadīšanās, bet varbūt, ka likumsakarība, bet abi, kā to redzējām televīzijā, bija potējušies ar „AstraZeneca".
Taču tajās valstīs, kur vakcinējušies ir jau 90% iedzīvotāju, kā Portugālē un Īrijā, pamazām tiek atcelti ierobežojumi un atgriežas ierastie dzīves ritmi.
Tāpēc – neklausīsimies viltus putnu dziesmās, bet iesim potēties!

15.10.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px