Šobrīd tāds satraukuma un bažu pilns laiks. Izsludināta ārkārtas situācija valstī, iestādes pakalpojumus nodrošina attālināti, pasākumi atcelti. Ierobežojumi ir noteikti, lai mazinātu „Covid-19" izplatību. Šis ir izaicinājumu laiks ikvienam.
Liels satraukums valda darba ņēmējos, jo nevar zināt, cik vēl ilgi būs darbs, daudzi jau ir papildinājuši bezdarbnieku rindas, kas jau iepriekš nebija mazas. Savukārt daudziem vecākiem ir bažas par savām atvasēm, kuras no nākamās nedēļas mācīsies attālināti un laiku pavadīs mājās. Pedagogi cītīgi strādā, lai mācību process noritētu veiksmīgi, tiktu apgūta mācību viela un 9. un 12. klašu skolēni tiktu sagatavoti eksāmeniem. Bērnudārzos darbojas dežūrgrupas, bet audzēkņu skaits ir būtiski samazinājies. Tas ir labi, jo tas nozīmē, ka liela daļa vecāku ir raduši iespēju savas atvases atstāt mājās. Šobrīd gan skolās, gan bērnudārzos nozīmīgs ir kopīgs pedagoga, bērnu un vecāku darbs.
Katru dienu var lasīt un dzirdēt par kādu ļoti nozīmīgu aspektu, lai šis vīruss neizplatītos, – karantīnu un pašizolāciju. Cik daudz cilvēku to ievēro? Nedēļas sākumā no vīrusa skartajām valstīm Latvijā atgriezās daudz Latvijas iedzīvotāju. Viņiem visiem būtu jāievēro 14 dienu pašizolācija. Bet vai visi pret šo noteikumu izturas nopietni? Gribētos ticēt, ka jā, jo no šīs rīcības ir atkarīga daudzu līdzcilvēku veselība. Mums visiem ir tuvinieki, kas ietilpst kādā riska grupā, kuru vissmagāk var skart šis vīruss. Nespēju iedomāties, ka kāda bezatbildīga cilvēka rīcības dēļ varētu ciest mana ģimene vai draugi. Domāju, ka tāpat uzskata virkne citu cilvēku. Neviens nevar būt pārliecināts, ka šis nopietnais vīruss viņu neskars. Ne jau bez iemesla valstī ir noteikta ārkārtas situācija.
Ja vien ir iespējams, ir jāpaliek mājās. Tā ir lieliska iespēja izdarīt kādu darbu, kuram nekādi nevarēja atrast laiku. Var izlasīt grāmatu, noskatīties labu filmu, būt kopā ar tuvajiem cilvēkiem. Bet ja tomēr ir nepieciešams veikala apmeklējums, jādodas uz darbu, tad jāparūpējas par higiēnas prasībām, jāievēro drošības noteikumi. Bieži un rūpīgi jāmazgā rokas, jādezinficē, jāievēro divu metru distance un pēc iespējas mazāk jābūt ciešā kontaktā ar citiem. Neviens cits nerūpēsies par mūsu veselību, ja to nedarīsim mēs paši.
Bet šodien pulksten 14.33 sākas astronomiskais pavasaris. Šķiet, ka šogad tas ir sācies krietni agrāk. Saulainākās vietās narcises raisās jau pumpuros, pilnā plaukumā ir sniegpulkstenīši un zilsniedzītes. Ir tik jauki, jo diena ir garāka, biežāk atspīd saule. Pavasaris aizdzen drūmumu un vieš cerību par to, ka viss būs skaisti un labi!
20.03.2020.