Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ieelpot sauli

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 04.04.2019.

Burtu lielums

Rīti kļūst arvien gaišāki. Arī vakaros ilgāk var uzkavēties svaigā gaisā un izbaudīt sauli. Dienas top garākas. To lielā mērā ietekmēja šonedēļ plaši apspriestā tēma par pulksteņa rādītāju pagriešanu aizvadītajās brīvdienās. Daudziem šī grozīšana sagādā grūtības no rītiem piecelties.

Bet jau pavisam drīz Eiropā pulksteņu griešana vairs nebūs aktuāla, jo Eiropas Parlamenta deputāti ir atbalstījuši priekšlikumu 2021. gadā atteikties no ziemas un vasaras laika mijas. Apstiprinātais teksts ir Eiropas Parlamenta nostāja sarunās ar Eiropas Savienības dalībvalstu ministriem. Tajās jāpanāk vienošanās par noteikumu galīgo redakciju. Tās Eiropas Savienības valstis, kuras izlems palikt vasaras laikā, maiņu pēdējo reizi veiktu 2021. gada marta pēdējā svētdienā, bet tās, kuras saglabātu ziemas laiku, – 2021. gada oktobra pēdējā svētdienā.
Dienas jau ir ne tikai garākas, bet arī siltākas. Spožie saules stari vilina svaigā gaisā izkustēties, smelties dabas enerģiju. Vēl var paspēt nobaudīt dzīvības ūdeni – bērzu sulas. Šur tur var atrast pirmās nātres un gārsu dzinumus, lai pagatavotu kādu veselīgo smūtiju vai pievienotu zaļajiem salātiem, – vitamīnu bumba organismam, kas pēc garās ziemas vēl mazliet snauž. Pēc iespējas vairāk noteikti jāuzturas saulītē, svaigā gaisā, lai papildinātu arī D vitamīna rezerves. Bet, kā zināms, pavasaris ir viltīgs gadalaiks. Lai gan liekas, ka saulē ir ļoti silti, vējam uzpūšot, kļūst vēsi. Diemžēl ātri var noķert kādu vīrusu, kuru šobrīd netrūkst.
Izbaudot patīkamos laikapstākļus, cilvēki aktīvāk sāk sakopt teritoriju sev apkārt –
gan kasot pērnā gada lapas, gan zāģējot krūmus. Tāpat bieži tiek kurti ugunskuri, lai lapas tiktu sadedzinātas, kaut gan to nevajadzētu darīt. Šajā sausajā laikā ar uguni jābūt ļoti piesardzīgiem, to nedrīkst atstāt bez uzraudzības, jo tā var izraisīt milzīgu nelaimi. Ziņās bieži var dzirdēt par kūlas ugunsgrēkiem. Diemžēl tie ne tikai iznīcina dzīvo radību, kas mitinās pērnā gada zālē, bet arī nodeg mājas, un cilvēki zaudē dzīvību.
Pilsēta jau greznojas drīzo svētku rotā, un parādās Lieldienu zaķi un olas. Kā katru gadu dekorācijas izraisa sajūsmu gan novada un pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem. Pirms katriem svētkiem pilsēta pārtop, vēstot visiem, ka ir svētku laiks. Jāatzīst, ka katru reizi, iebraucot pilsētā, ir prieks, ka tieši pie mums ielas ir sakoptas, tiek domāts par sakārtotu vidi. No rīta, braucot uz darbu, pirmais, ko pamanīju, – lielu, skaistu plakātu, kas vēsta: Madona – pilsēta, kur esi gaidīts. Un tam nevar nepiekrist.


05.04.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px