Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Iedvesma labiem darbiem

Redakcija

Autors • 13.12.2013.

Burtu lielums

Baltais pirmssvētku laiks ir sācies ar pārsteigumiem. Ne tikai mūsu ikdienā un sadzīvē, mūžam kūsājošajā politikas dzīvē, bet arī tepat acu priekšā – katram aiz loga. Pagājušajā nedēļā jau sāka raisīties Ziemassvētku izjūtas, taču līdz ar šīs nedēļas laikapstākļu maiņām tā vien šķita, ka pa vidu ir iesprucis pavasaris.

Bet kalendārs nemelo – līdz svētkiem vairs tikai mazliet vairāk par nedēļu. Varbūt pārdomas par Ziemassvētkiem pienākušas mazliet par ātru, bet varbūt tieši laikā, jo nereti tomēr gada baltāko un sirsnīgāko svētku tuvošanās iedvesmo kādam labajam darbam.
Šosestdien arī Madonā, pie sporta centra Gaujas ielā, piestās „Eņģeļu ekspresis". Kā informē labdarības kustības „Eņģeļi pār Latviju" organizatori, tā viesošanās laikā ikvienam būs iespēja ziedot smagi slimo bērnu ārstēšanai. Tāpat cilvēki ir lūgti ziedot mazlietotas mantas (drēbītes, apavus, sporta inventāru, galda spēles u. c.) vai dāvaniņas (saldumu paciņas, kancelejas preces, mājsaimniecībā noderīgas lietas, pat būvmateriālus, kas varbūt kādam palikuši pāri no remonta).
Protams, ir liekulīgi labos darbus slavināt tikai tāpēc, ka jau sākam noskaņoties dāvināšanas un dāvanu saņemšanas priekam. Nesenā traģēdija „Maximā", Rīgā, tomēr lika saprast, ka mēs, latvieši, mākam cits citu atbalstīt grūtā brīdī arī ikdienā. Nedaudz gan skumji, ka daudzkārt par grūtā situācijā nonākušu ģimeņu, bērnu, vecu cilvēku, mūsu četrkājaino draugu likteņiem rūpes jāuzņemas tiem pašiem cilvēkiem, kuri dala līdzīgi smagus sadzīves apstākļus Latvijā, kamēr valstiskais atbalsts un – kas svarīgāk – izpratne, cilvēcība un iecietība ievērojami atpaliek. Bet šeit vietā ir rindas „Dodot gūtais neatņemams".
Šonedēļ arī lieku reizi bija jāsecina, ka nekad jau netrūkst to, kas „gūt var tikai ņemot". Līdzīgi kā arī pagājušajā gadā, neilgi pirms Ziemassvētkiem aktīvāki ir kļuvuši interneta krāpnieki. Lai gan arī laikrakstā „Stars" esam iepriekš informējuši un brīdinājuši par „policijas datorvīrusu", ieraugot to savām acīm, protams, pārņēma apjukums. Uznirstošajā logā bagātīgi izmantota Valsts policijas simbolika, koši uzraksti par to, kur veikt maksājumu, lai it kā par konstatētā noziedzīga satura vai pārkāpumiem internetā bloķēto datoru varētu atbloķēt, izskatās gana pārliecinoši. Bet tas nav nekas vairāk, kā nejauši noķerts naudas izspiedējs-„vīruss", par ko ieteicams ziņot gan policijai, gan savam datormeistaram, protams, nekādā ziņā neveicot norādītos maksājumus. Tāpat kopš 9. decembra jāuzmanās no viltus Valsts ieņēmumu dienesta vārdā izsūtītām e-pasta vēstulēm ar pielikumu, jo tajā slēpjas vīruss, kas paredzēts paroļu zagšanai. Būsim uzmanīgi – arī slikto darbu darītāju netrūkst!

Autore: LAURA KOVTUNA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px