Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Iedegsim Pirmās adventes sveci

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 24.11.2022.

Burtu lielums

Ir atnākusi meteoroloģiskā ziema. Vislielākais prieks, vismaz bērniem un ziemas sporta aktivitāšu cienītājiem ir par uzsnigušo sniegu. Pagastos, kur līdz šim bijusi iespēja slidot, pamazām tiek lieti ledus laukumi. Ir iebrauktas trases slēpotājiem, lai pēc iespējas aktīvāk pavadītu laiku, būtu dabā. Ziema ir jābauda un jāķer katrs mirklis, jo, kā iepriekšējos gados novērots, laikapstākļi nemaz nav prognozējami.

Šogad īpaši jāuzteic autoceļu un īpašumu uzturēšanas nodaļu darbinieki. Ceļi ir tīri un izbraucami, celiņi notīrīti. Tas tikai liecina, ka ziemai visi gatavojušies laikus un uzkritušais sniegs nav bijis pārsteigums.
Lai arī daudziem cilvēkiem ziema nav mīļākais gadalaiks, tomēr atrod skaistumu arī tajā. Koki nestāv vairs kaili, bet ir ietērpušies sniega villainēs, ir izzudušas pelēkās krāsas un šķiet, ka vakari kļuvuši gaišāki. Pamazām pilsētas un ciemati pošas gada skaistākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem. Šosvētdien adventa vainagā tiks iedegta pirmā svece. Līdz ar to sākas atskaite līdz svētkiem. Klusums un miers iestājas dabā un cilvēku dvēselēs. Četras nedēļas līdz Ziemassvētkiem – šķiet, ka tas ir pietiekami ilgs laiks, bet patiesībā tas paskrien tik ātri. Svētku gaidīšanas laiks ir maģisks – šajās nedēļās mazliet vairāk kā ikdienā aizdomājamies par līdzcilvēkiem, gribam paveikt kādu labu un cēlu darbu, iepriecināt. Šogad ir tik daudz jauku akciju, kuru mērķis ir radīt svētku izjūtas gan bērniem, gan senioriem. Ar mazu dāvaniņu var sniegt lielu prieku, ieviest sirdī gaismu un sejā smaidu. Laikā, kad cilvēkus nomāc vientulība, skumjas, iezogas bažas par dārdzību, ir tik ļoti nepieciešamas pozitīvas emocijas. Smaids, mīļš vārds, uzmundrinājums, kopā pavadīts laiks – tas pašlaik ir vajadzīgs ikvienam. Tās ir lietas, kas iedrošina, neļauj bēdu brīdī nokārt galvu. Ne tikai svētku laikā vajag par to atcerēties, bet arī ikdienā.
Četras svētdienas pirms Ziemassvētkiem degsim sveces gaismiņu, katru reizi padomājot ko labu un gaišu. Šīs dienas pirms Ziemassvētkiem ved mūs pretī kādam baltam klusumam, aiz kura ir kaut kas mīļš, sen aizmirsts un pazaudēts, bet ko šajā laikā var atrast. Sūtīsim siltas domas tiem, kas nav līdzās, tiem, kam šobrīd ļoti nepieciešams uzmundrinājums un palīdzība. Ticēsim, ka viss būs labi, ka pasaulē atkal valdīs miers!

25.11.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px