Jauna gada sākumu mēs gaidām kā lielu notikumu, kā kaut kā jauna sākumu. Vēl jo-
projām sasveicinoties vēlam viens otram laimīgu Jauno gadu. To vēlu arī jums, mīļie „Stara” lasītāji. Gan tiem, kuri daudzu gadu garumā regulāri abonē avīzi, uzskatot, ka bez „Stariņa” nu nekādi, gan tiem, kuri tikpat regulāri to pērk tirdzniecības vietās vai tikai reizumis ieliek savā iepirkumu groziņā.
Katrā ziņā tas ir ļoti labi, ka mums ir jauni uzstādījumi savai ikdienai – apgūt jaunas iemaņas, pārvarēt rutīnu, realizēt jaunus projektus, bez tā jau nav dzīves virzības, bet īstenībā dzīve turpina ierasto gaitu un ir jāturpina risināt aktuālās problēmas. Lielākas, mazākas, valstiskas, privātas.
Viena no tādām akūtām problēmām parādījās vecā gada nogalē, kad tepat mums kaimiņos pēc Rēzeknes valstspilsētas domes pasūtītā Austrumlatvijas koncertzāles „Gors" darbības audita pašvaldība sāka skatīt jautājumus par koncertzālei sniegtā vietvaras finansējuma samazināšanu un tās pārvaldības formas maiņu. No pašvaldības izskanēja dažādi pārmetumi, no darba tika atstādināta koncertzāles valdes locekle. Savukārt kultūras ministre Agnese Lāce šo trešdien pēc vizītes Rēzeknē bija visai skarba: „Rēzeknes pašvaldībai nav izpratnes par kultūras iestādes lomu reģionālajā un valsts mēroga kultūrpolitikā. Kultūras institūciju primārais mērķis nav nedz peļņa, nedz pilnībā piepildītas zāles, bet gan daudzpusīga, dažādu žanru kultūras piedāvājuma nodrošināšana augstā kvalitātē." Satrauc arī doma, kādu saturu turpmāk sagaida pašvaldība. Iepriekš „Gora" turpmākās attīstības darba grupā izskanējuši apgalvojumi, ka vairāk jābūt pārstāvētiem austrumu māksliniekiem, kas faktiski ir valstij nedraudzīgs saturs. „Es vēlos, lai mani vēlētāji ir apmierināti. Ļoti svarīgi mācīt skatītāju, piedāvāt augsto mākslu, bet ir svarīgi arī dzirdēt skatītājus," savu nostāju paudis Rēzeknes mērs, kurš uzskata, ka kvalitatīvu pasākumu nodrošināšanai būtu nepieciešams lielāks atbalsts no VKKF un Kultūras ministrijas. Jāpiebilst, ka valsts šīs koncertzāles tapšanā ir ieguldījusi vairāk nekā 8 miljonus eiro, tā katru gadu līdz šim saņēmusi arī finansējumu no Valsts kultūrkapitāla fonda.
Šobrīd līdz 20. janvārim Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domei jāsniedz skaidrojums par „Gora" pārvaldību, tostarp, vai pašvaldība ir nodrošinājusi, ka „Gors" sagatavo kvalitatīvus un pilnīgus pārskatus un atskaites par finanšu darbības efektivitātes un vidēja termiņa darbības stratēģijās noteikto finanšu un nefinanšu mērķu sasniegšanu u. c.
09.01.2026.