Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Cik ilgi noturēsimies?

LAURA KOVTUNA

Autors • 09.09.2021.

Burtu lielums

Kamēr vēl ir (pagaidām vienīgās) solītās atvasaras dienas, gribas tās izbaudīt, dodoties izbraucienos, piedzīvojumos. Lai kā negribētos pieminēt kovidu, jāsecina, ka tas iezadzies arī šajos plānos – jaunākajos datos satraukti jāmēģina atrast, vai tuvāka-tālāka došanās uz iecerēto vietu ir iespējama, topā šobrīd ir tikai āra nodarbes. Pat tādai jaukai tradīcijai kā Tēva diena, ko atzīmēsim 12. septembrī, plānotais pasākums bērnudārza grupiņas bērnam atcelts, jo – „„Covid-19" ierobežojumi"…

Saslimstība turpina pieaugt, kumulatīvajam rādītājam sasniedzot jau 200. Vakcinējas kūtri, kā var secināt pēc Centrālās statistikas pārvaldes šonedēļ publicētās kartes. Visvairāk vakcinēto iedzīvotāju ir Pierīgā, bet tie nesasniedz pat pusi iedzīvotāju – vien 40,7%. Vismazākā atsaucība Latgalē – 25%. Tikmēr, ja Vidzemes reģionā kopumā vakcinējušies 40,6% iedzīvotāju, Madonas novadā šis procents ir viens no zemākajiem – 36,5%, ko „apsteidz" vien Varakļānu novads – ar 36,2%. Salīdzinoši visaktīvākais ir līdzšinējais Ērgļu novads (teritorijas izdalītas līdz novadu apvienošanai, bet dati ir aktuāli uz 1. septembri) ar 44,5% vakcinētajiem, kam seko Lubānas novads (38,8%) un Cesvaines novads (37,7%).
Nepārliecinošā atsaucība vakcinācijai ir saprotama. Arī personīgi domājot, no vienas puses – atbalstu mainstream jeb valdošās medicīnas pamatnostādnes un kā nespeciālists necenšos apstrīdēt mediķu norādījumus. Tomēr, protams, neviennozīmīgās situācijas – „buksējot" testēšanas procesam, veidojot neloģiskus, nepārredzamus un nekonsekventus nosacījumus dažādās nozarēs, šķērdējoties ar „Covid-19" naudu, dalot iedzīvotājus „frontēs" – liek aizdomāties, vai pēc šī „kara" kāds cits tomēr neizrādīsies tas „gudrais"…
Problēma tajā, ka arī mediķi ne līdz galam zina, kā mutē vīruss, kā ilgtermiņā darbosies tā paveidi. Un neskaidrība nav pārliecinoša. Turklāt šonedēļ Ministru kabinets vienojās pakāpeniski uzsākt „Covid-19" revakcināciju pilnībā vakcinētām personām; Veselības ministrija rosinājusi trešo devu saņemt vien personām ar vāju imunitāti. Pierādās tas, par ko runāts jau daudz, – vakcīna nav panaceja. Tostarp arvien vairāk kļūst skaidrs, ka jaunais saslimstības kāpums skar arī cilvēkus ar normālu imunitāti un spēkā esošu vakcīnu. Tomēr, vismaz pēc Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāja Imanta Paeglīša vakar teiktā „Rīta Panorāmai", saslimstības smaguma pakāpe ir atšķirīga tiem, kas ir vakcinējušies, un tiem, kas nav. Attiecīgi neviens no RAKUS intensīvajā nodaļā nonākušajiem aptuveni 20 pacientiem neesot bijis vakcinēts pret „Covid-19". Satraucoši esot arī tas, ka smago pacientu skaits būtībā dubultojies. Kaut arī ne uz visiem jautājumiem, tomēr no šāda skatu punkta vakcīna pret „Covid-19" ir atbilde.

10.09.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px