Šajā nedēļā Latvijā saasināti sprieda par daudziem politiskajiem notikumiem. Varējām vērot, kā turpinājās Latvijas un Krievijas robežlīguma ratifikācijas process. Diezgan daudz saradies nākamā prezidenta amata kandidātu, kas tikās ar politiskajām partijām un klāstīja savas programmas. Mazliet tas atgādināja tirgošanos par iespēju ieņemt augsto krēslu Rīgas pilī.
Daudz mazāk šonedēļ runāja par problēmu, ko mēs izjūtam katru dienu. Saeima to atgādināja, atbalstot inflācijas apkarošanas plānu, par kuru sabiedrībā ir dažādi viedokļi. Bet cenu kāpšanu debesīs jūtam mēs visi. Ar katru dienu vairāk jāmaksā par maizi, degvielu un dažādiem pakalpojumiem. Inflācija salīdzinājumā ar pagājušā gada aprīli pieaugusi par 8,9 procentiem, kas ir nepieredzēti augsts rādītājs mūsu valstī. Latvija atkal šajā ziņā izvirzījusies pirmajā vietā Eiropā.
Straujo inflācijas pieaugumu skaidro dažādi. Ar pārtikas un pakalpojumu cenu straujo kāpumu. Saka, ka dārdzības pieaugums sācies ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā un tas esot neatgriezenisks process, normāla parādība. Daži eksperti gan teic, ka inflācijas pieaugumu, iespējams, veicinājis pats Finanšu ministrijas izstrādātais un valdības akceptētais inflācijas apkarošanas plāns, kas nu saņēmis Saeimas svētību.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.05.2007.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS