Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Būtiskākais ir saredzams tikai ar sirdi

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 19.12.2019.

Burtu lielums

Šosvētdien adventa vainagā iedegsim ceturto sveci, kas liecina, ka Ziemassvētki jau klauvē pie durvīm ikvienā mājā – pilī vai būdiņā, pilsētas dzīvoklī vai laukos kādā meža ielokā pie eglītes. Svētki pienāks, neprasot, vai un kā varam sagatavoties, lai mājās ienāktu miers un svētku prieks.

Daudzi saka – šogad svētku izjūtas nav tāpēc, ka mūsu platuma grādos Latvijā ir pierasts, ka decembra nogalē ir baltie un sniegotie Ziemassvētki, nevis zaļie un lietainie, kādi tiek prognozēti šogad. Ziemassvētku noskaņojums varbūt ir pazudis arī steigā, darbu sastrēgumos, ikdienas skrējienā, dāvanu meklējumos, ko, kā parasti, daudzi atliek uz beidzamo brīdi. Vieniem šo svētku īpašā noskaņa rodas līdz ar sveču iemirdzēšanos eglītē, domājot par gaismas atgriešanos, citiem – apmeklējot baznīcu un svinot Kristus piedzimšanas svētkus, klausoties melodiju "Klusa nakts, svēta nakts".
Par Ziemassvētku laiku liecina arī daudzās labdarības akcijas, kas Latvijā tiek rīkotas.
Palīdzēsim.lv jau piekto gadu aicina sagaidīt svētkus, dāvājot prieku citiem – piedaloties akcijā "Sasildīsim sirsniņas!". Akcija tiek organizēta, lai piepildītu bērnu un jauniešu sapņus par Ziemassvētkiem kā gaišuma, siltuma un mīļuma pilniem svētkiem.
Palīdzēsim.lv šobrīd sadarbojas ar vairāk nekā 500 bērniem un jauniešiem ar dažādām veselības un sociāla rakstura problēmām. Katrs no šiem bērniem vēlas sagaidīt īstu Ziemassvētku brīnumu, un saziedotie līdzekļi tiks izlietoti dāvanām un "Līvu akvaparka" apmeklējumam. Šajā laikā aktīvi darbojas arī "Laimas" labdarības namiņš, kur bērnu sapņi par Ziemassvētku dāvanām sastopas ar cilvēkiem, kuri ir gatavi tos piepildīt. Gadskārtējā labdarības akcija "Eņģeļi pār Latviju" aicina dāvināt to, kas patiesi ir svarīgs, un tā ir veselība un līdzcilvēku atbalsts. Akcijas koncertam varēsim sekot televīzijā jau šosvētdien – 22. decembrī pulksten 20, un, piezvanot uz tālruni 90006486, katrs zvans būs kā neliels atbalsts ziedojumu kontā (katrs zvans – 1,42 eiro). Ziedot var arī "Rimi" veikalos. Iepriecinoši ir tas, ka jau vakar bija saziedoti 32 121,32 eiro, bet vajadzība ir 279 210 eiro.
Taču šogad vairāk uzmanības veltām visām sociālā riska grupām – ne tikai bērniem, arī sirmgalvjiem, un labdarības maratonā "Dod pieci!" savāktie līdzekļi nonāks šķidrās pārtikas iegādei cilvēkiem, kuri paši vairs nevar paēst.
Arī es domāju, ka cilvēka dabā no Dieva ir ielikta vēlme pacelties pāri ikdienas problēmām, tiekties pēc pilnveidošanās, dzīvot pa vertikāli, nevis pa horizontāli un tikai ar sevi centrā. Vislielākā dāvana esam mēs viens otram.


20.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px