Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Brīnums nenotika

Redakcija

Autors • 14.05.2010.

Burtu lielums

Daudzu skati šonedēļ pievērsti Vācijai, kur norisinās pasaules hokeja čempionāts. Latvijas izlasei tas tradicionāli, gluži kā visos iepriekšējos gados, sākās ar zaudējumu, šoreiz Šveices hokejistiem. Izlases treneris Oļegs Znaroks gan norādīja, ka vaina nav tradīcijā. Grūti esot uzvarēt spēlē bez metieniem. Taču čempionāta turpinājumā atklājās, ka esam zaudējuši savas apakšgrupas labākajai komandai, kas visiem par pārsteigumu pirmo reizi spēja uzvarēt pat olimpiskos čempionus kanādiešus ar visai pārliecinošu rezultātu 4 : 1. Izskatās, ka Šveice, kas elites divīzijā nekad zemāk par 9. vietu nav bijusi, veidojas par vēl vienu hokeja lielvalsti, ko pieveikt ar katru gadu būs aizvien grūtāk.

Hokeja fani, protams, kārtējo reizi cerēja, ka veiksmīgi nospēlēt pret kanādiešiem izdosies arī Latvijas izlasei, taču, lai uzvarētu Kanādas valstsvienību, tomēr bija jānotiek brīnumam, bet tas izpalika. Taču, protams, savējo uzvarai ir jātic vienmēr, citādi hokeju skatīties nav vērts. Ne velti Latvijas hokeja fani nav vienīgie, kas cer uz šādiem brīnumiem, kad it kā potenciāli vājākas komandas spēj uzvarēt hokeja milžus.
Par to pārliecināties var arī šajā čempionātā. Žēl, ka tā šoreiz nav Latvijas izlase, kas ar negaidītām uzvarām pārsteidz hokeja pasauli. Taču prieks arī par dāņiem, kas, pieveicot Somijas un ASV valstsvienības, parūpējās par pirmajām sensācijām šajā čempionātā. Prieks arī par norvēģiem, kas negaidīti uzvarēja Čehiju.

Latvija ar šādiem panākumiem šajā čempionātā padižoties nevar. Cerams, ka tikai pagaidām, kaut gan mums pats svarīgākais ir noturēties pasaules hokeja elites grupā. Trešdien, uzvarot Itālijas izlasi, mūsējie šo uzdevumu izpildīja un labi, ka tā, jo tagad Latvijas izlase arī nākamgad – jau 15. reizi pēc kārtas – cīnīsies pasaules hokeja augstākajā divīzijā.

Jāpiekrīt vien ir hokeja komentētājiem, ka mūsu vieta arī ir pirmajā astotniekā vai uzreiz tūlīt aiz tā. Tā ir laba vieta un par to nav jākaunas, ar to ir jālepojas. Un ja vēl sanāk uzvarēt kādu stipru komandu, ko vairāk var gribēt? Kā, piemēram, pagājušajā gadā, kad Latvijai pirmo reizi izdevās uzvarēt Zviedriju. Vai kā tālajā 2000. gadā, kad tika pieveikta šķietami mums neuzvaramā Krievijas izlase, pie tam viņu pašu mājās, kā to mums šogad 4. maijā – LR Neatkarības deklarācijas 20. gadadienā – atgādināja TV6, parādot vēsturiskās uzvaras atkārtojumu.

Esmu pārliecināta, ka šādas uzvaras nepieder tikai vēsturei. Šādas uzvaras Latvijas hokeja izlasei noteikti vēl būs. Ja ne šogad, tad nākamgad vai arī kādā citā pasaules hokeja čempionātā vai olimpiskajā turnīrā.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px