Lai iemīlētu, vajag iepazīt un ļaut arī sevi iepazīt, – tā par pirmajām izjūtām Madonas pusē rudenī teica priesteris Ronalds Melkers. Šonedēļ uzzinājām, ka savstarpējās iepazīšanās laiks ar Madonas apkārtnes cilvēkiem aprobežojies vien ar nepilniem trim mēnešiem. Priesterim Ronaldam ir piešķirts sabata gads, un tas nozīmē, ka jau 20. decembrī viņš dosies prom – uz gadu pazudīs no Latvijas publiskās telpas, lai iekšēji atjaunotos un tikai tad atgrieztos kalpot.
– Jūs bijāt pelnījuši jaunu automašīnu, bet jums atsūtīja stipri lietotu, – nedaudz ironizējot par sevi, Madonas katoļu draudzei teica priesteris Ronalds.
Septiņpadsmit kalpošanas gados, kas līdz tam aizritēja Siguldas draudzē, intensīvās slodzes dēļ viņš neesot ne reizi izņēmis atvaļinājumu, un tas atsaucies uz kalpojumu Madonā.
To, kas būs draudzes gans turpmāk, iespējams, uzzināsim jau šajā svētdienā. Viens ir skaidrs – pēc priestera Riharda Rasnača pārcelšanas uz Siguldu šoruden Madonas draudzes briedums tika un vēl droši vien tiks pārbaudīts.
Nedaudz citādi šonedēļ iekrāsojusies Latvijas skolotāju brieduma pārbaude. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) organizētajā piketā pie Saeimas nama vakar pulcējās aptuveni 2000 pedagogu no visas Latvijas. Viņu vidū ar plakātiem „Izbeigt genocīdu pret laukiem!", „Bērns nav prece", „Vienādas tiesības laukos un pilsētās!" bija 46 Madonas novada skolotāji.
Uz izklātā sarkanā paklāja pie Saeimas sarunās ar deputātiem skolotāji vēlējās atgādināt par partiju priekšvēlēšanu solījumiem piešķirt adekvātu finansējumu jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai. Jauna atalgojuma modeļa ieviešanai no Izglītības un zinātnes ministrijas prasītajiem 12 līdz 36 miljoniem eiro valdība patlaban rezervējusi vien trīs miljonus eiro.
– Pedagogi ir disciplinēti ļaudis, pie svilpītēm un bungu rībināšanas ķērāmies vien tad, kad garām gāja kāds deputāts, – vaicāta par streika laikā valdošo atmosfēru, atzina LIZDA Madonas starpnovadu arodbiedrības pirmorganizācijas priekšsēdētāja Dace Caune.
Vētraini šonedēļ tika uzņemts Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātais priekšlikums pašvaldībām un ministrijām tās dibināto izglītības iestāžu pedagogiem izmaksāto atalgojumu reizi mēnesī publicēt savās mājas lapās. Tā teikt, lai redz visi, vai skolotāji maz saņem tik minimālas algas. Ministrijas priekšlikums jau šobrīd gan nobremzēts. Nozares ministre Mārīte Seile paziņojusi, ka neuzturēs pedagogu algu publiskošanas jautājuma tālāku virzīšanu.