Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ar rudens elpu

Redakcija

Autors • 14.08.2009.

Burtu lielums

Vasara, vasara, kur viņa bija, kur palika? Nu bija jau bija. Siltas dienas bija, un pavisam karstas arī bija. Vēl pavisam nesen. Toties naktis visu laiku pūlējās mūs pietuvināt klimatam, kas esot raksturīgs tuksnesim. Proti, dienā no karstuma bez elpas, bet naktī no aukstuma zobi klaudz. Nu gluži tik tālu pagaidām netikām (laikam globālā sasilšana ietekmēja), bet nakšu temperatūra daudziem kultūraugiem nebija visai labvēlīga.

Laikam tāpēc ne viens vien dārzsaimnieks gurķu dobē vairāk par lapām neko atrast nevarēja. Tikpat domīgas un stomīgas bija arī vēl dažas kultūras. Kabači, ķirbji un citas. Zaļot jau zaļo un kaut cik lapās aug, bet ar ražošanu kaut kā vāji.

Bet tas jau noiets etaps. Vēl šīs nedēļas sākums bija gana labvēlīgs ražas vācējiem, arī naktis turējās nu tā – pa vidam, bet nupat lielā lejamkanna augšā ir uz sāna un ik pa brīsniņam te šur, te tur tiek pa gāzieniņam. Bet naktis sinoptiķi jau apsolījuši zem desmit grādiem… Priecē vienīgi ziediem pilnie dārzi un zaļā pasaule apkārt. Pagaidām.
Politiķu savstarpējie kašķi te uzvirmo, te mānīgi it kā noplok, taču tautai no tā ne silts, ne labāk paliek. Pamazām jau otrādi. Rudenim tuvojoties, grūtību nasta kļūst smagāka, bet maciņi – plānāki. Nerimst aicinājumi būt solidāriem, taupīgiem, atturīgiem un pacietīgiem, jo vēl jau būšot ai un vai… Protams, tautu uz solidāru jostu savilkšanu valdība aicināt var ar pārliecību, jo, kā sacījis kāds informētais, valstsvīri nēsā bikšturus…

Bet tikmēr skolās 1. septembra gaidās no saujas saujā skaita atmestos santīmus un priecājas, ka novados bijušā Madonas rajona teritorijā lielcirpēju šķēres gājušas garām skolām kā tādām. Bet sporta, mākslas un mūzikas novirzienu mācību iestādēs ar pateicību piesauc novadu domes, kas, lai cik knaps būtu naudas maciņa saturs, ir sapratušas to, ko nekādi lineārās griešanas speci valdībā nav spējuši sagremot.
Nāk rudentiņis. Kāda būs ziema? Ja cūkgripa noķers, kādi rati un uz kuru slimnīcu vedīs? Kamēr valdība pētīs, nedod Dievs, krauklis spārnus plētīs… Varam jau cerēt, ka tik traki nebūs, bet kopā ar vēsuma elpas pastiprināšanos dabā un visām nemitīgajām šķērēšanām un cirpšanām no augstākās valdīšanas, no runām, ka vajag to un šito, bet, kā pie tā visa tikt, neviens nejēdz pasacīt un, kā izskatās, nemaz nepūlas to darīt, bezdarba, beznaudas drebuļi kļūst patiešām rudenīgi.

Autors: OĻĢERTS SKUJA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px