Sākot ar šāgada janvāri, lielākā daļa pasta nodaļu pārgāja uz piecu darbdienu režīmu mūsu valstī oficiāli pieņemtajās darbdienās. Nezin kāpēc Barkavas pasta nodaļai (un ne tikai Barkavas) darbdienas noteiktas no otrdienas līdz sestdienai. Ko tas dod barkaviešiem (un vēl dažviet citiem)?
Madonā sestdienās pasts nestrādā, tātad pasta sūtījumi Barkavai netiek piegādāti. Pirmdienās, kad Barkavā pasts nestrādā, no pasta kastītes vēstules aizved uz Madonu un tālāk uz Rīgu, bet regulāri noformēt pasta sūtījumus pašā Barkavas pasta nodaļā var, tikai sākot ar otrdienu.
Nav saprotams, kam šāds Barkavas pasta nodaļas (arī vēl citu) darba laiks ir izdevīgs. Tikai ne pašiem barkaviešiem. Piemēram, piektdienas pēcpusdienā Barkavas pasta kastītē iemesto vēstuli adresāts Madonā saņems tikai ceturtdien. Ja kāds no barkaviešiem, piemēram, vēlas piedalīties laikraksta "Stars" krustvārdu mīklu konkursā, ar parasto vēstuli atbildi laikrakstam var iesūtīt ātrākais ceturtdien, nevis līdz trešdienai, kā tas prasīts konkursa noteikumos.
Un vispār šī trīsdienu vēstuļu ceļošana uz Rīgu un atpakaļ ir ļoti slikti pārdomāts gājiens no "Latvijas Pasta" puses. Nedomāju, ka ar to vēstuļu šķirošanu Rīgā tiek ietaupīta liela nauda, toties vēstuļu sūtītājiem tas sagādā ļoti lielas neērtības. Te "Latvijas Pastam" būtu jāpadomā, kā saīsināt vēstuļu piegādes laiku. Varbūt jāatgriežas pie vecās vēstuļu šķirošanas uz vietas, reizē risinot arī šķirotāju skaita un darba apmaksas jautājumus.
Kaut kas ir jādara, jo citādi šķiet, ka kādreizējais "zirgu pasts" strādāja labāk…
Un visās pasta nodaļās darbdienām būtu jābūt kā visur valstī – no pirmdienas līdz piektdienai.
Autors: ROBERTS VEIPS
Barkavā