Tikai daži mēneši palikuši līdz Madonas novada vēlēšanām. Jaunizveidotajam deputātu korpusam būs vēsturiska misija: apvienot pašvaldības, kuras, pieņemot lēmumu iekļauties novadā, apņēmušās nepalielināt sociālekonomisko spriedzi iedzīvotāju vidū.
Taču neskaidrību viesa laikraksta "Stars" 28. marta numurā Murmastienes pašvaldības vadītājas Modras Vilkaušas paustais, ka tiks apzinātas pašvaldības, kuras vēl nav saņēmušas valdības solītos 200 000 latu. Tas uzskatāms par bezprecedenta gadījumu, jo, neraugoties uz krīzes apstākļiem, kad budžeta līdzekļiem ir tendence samazināties jebkurā dzīves sfērā, šādai rīcībai nav attaisnojuma. Izstrādājot novada apvienošanās projektu, pašvaldība bija rēķinājusies ar šo mērķdotāciju. Tagad, visticamāk, finansiālo resursu meklējumi jāturpina kur citur.
Manī neizpratni un sašutumu rada apgalvojumi, kuri nepatiesi interpretēti. Vēl ilgi pirms teritoriālās reformas veidošanas daudzviet iedzīvotāji improvizētos referendumos izteica vēlmi pašiem saimniekot savā pagastā. Ministrijas ierēdņi to norakstīja uz cilvēku kompetenci un savā ailītē ierakstīja "brīvprātīgi". Varbūt tādēļ Saeimas deputāti kartē nespēj atrast izveidoto novadu robežas?
Autors: ANDRIS VĪGANTS