Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Valsti var glābt pieredzējuši, profesionāli un sociāli atbildīgi iedzīvotāji

Redakcija

Autors • 02.02.2009.

Burtu lielums

Balstoties uz privātu iniciatīvu, kas nav saistīta ar nevienu politisko partiju, izveidota mājas lapa www.glabvalsti.lv. Tā darbojas kopš 28. janvāra, un ikviens Latvijas iedzīvotājs var izteikt savu viedokli, iesakot cilvēku vai pat vairākus, kuriem uzticētu pārstāvēt sevi valsts vadībā.

Ekonomiskās un politiskās norises valstī nu jau ir skārušas katru Latvijas iedzīvotāju, un vienaldzīgo šobrīd vairs nav. Ekonomiskā krīze, bankrots, lejupslīde – šie trīs ir pēdējā laikā visbiežāk lietotie vārdi un nu jau ir kļuvuši pārāki par savu māsu – inflāciju. Tik pastiprinātu interesi par politiku un ekonomiku līdz šim nebijām izrādījušas ne mēs, ne arī pārējā sabiedrības daļa. Laikam tādēļ, ka uzticējāmies varas pārstāvjiem un šķita, ka kopumā jau viss ir kārtībā.

Tieši šobrīd mēs sevi izjūtam kā pilntiesīgas pilsones vairāk nekā jebkad un zinām, ka šādas izjūtas ir arī mūsu līdzcilvēkiem. Tieši šobrīd ikviens no mums sevi izjūt kā sabiedrības daļu, kurai ir tiesības izteikt savu viedokli. Tieši šobrīd ikviens no mums visvairāk saprot, ka valsts vadībai jāpārstāv Latvijas sabiedrība un ir jādarbojas sabiedrības interesēs.

Intensīvi sekojot līdzi notiekošajam Latvijas ekonomikā un politikā, esam nonākušas pie vairākām atziņām un rezultātā – pie konkrētas rīcības.

1. Valsts ir kā liels uzņēmums ar daudzām apakšnozarēm. Kā Latvijas valsti var vadīt cilvēki, kuriem jau vairāk nekā piecus līdz desmit gadu nav bijis saskares ar reālo uzņēmējdarbību un dažiem tādas nav bijis nekad? Nerunājot pat par to, ka ir personas, kurām pat saistība nav bijusi ar to jomu, ko šobrīd vada. No tā cieš Latvijas tautsaimniecība. Veiksmīgi uzņēmēji, un tādu Latvijā ir ne mazums, saprot, ka pats svarīgākais ir rentabla, peļņu nesoša darbība. Vai akcionāri un investori iedomājas pie vadības stūres likt cilvēku, kuram nav praktiski nekādas pieredzes liela uzņēmuma vadībā? Diez vai. Kāpēc mūsu valdībā svarīgos amatos atrodas cilvēks, kurš ik pēc 4 gadiem maina nozari, lai tikai saglabātu savu svarīgo amatu? Tas attiecināms arī uz citām valstiski svarīgām nozarēm, ne tikai ekonomiku. Šī sistēma ir nepareiza, un rezultāts ir slikts vai, precīzāk sakot, rezultāta nav. Tad kāpēc mēs, sabiedrība, paši pieļaujam, ka mūsu dzīvi vada šādi cilvēki?

Vairāk lasiet laikrakstā STARS.03.02.2009.

Autores:VITA ŠTEINA un ELIJA KRAUZE
Sociālās kampaņas iniciatores

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px