Cik ir bijis gadījumu, kad ministri un attiecīgie ministriju departamentu darbinieki ir aizmirsuši laikā pārskaitīt lielas naudas summas (miljonus), lai skolotājiem no 1. septembra būtu lielākas algas?
Pirms kāda laika lielo slimnīcu un reģionu slimnīcu vadītāji bija sabraukuši Rīgā, lai veselības ministrei Ingrīdai Circenei lūgtu trūkstošo finansējumu atlikušajam gadam. Pēc ministres skaidrojumiem, viņai šāda slimnīcu vadītāju rīcība nebija pārsteigums, jo valsts pārvaldē strādājošie atkal bija nokavējuši ar naudas pārskaitīšanu. Viņiem ir atļauts aizmirst visu, atskaitot savas algas un prēmijas. Pašreiz notiekošais atgādina iepriekšējā premjera teikto, ka valsts pārvaldes darbinieki nav aizvietojami. Citās lietās ierēdniecība gan darbojas ātri un saskaņoti. Nedz man, nedz kādam citam vienkāršajam šīs valsts pilsonim nevarēja ienākt prātā, ka Valsts kase bez finanšu ministra un Ministru prezidenta piekrišanas, kas būtu normāla prakse, var pārskaitīt kādai Itālijas bankai vairākus miljonus latu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.09.2013.
Autors: ĀRIJS MŪRMANIS,
pensionārs