Nesen laikrakstā "Stars" lasījām par "Latvijas Pastu", kas slēdz pasta nodaļu Murmastienē, un nevis slēdz, bet maina apkalpošanas modeli. Pareizāk sakot, katru dienu vienu noteiktu stundu pastnieks atbrauc un apkalpo klientus, bet pasta nodaļas ar savu indeksu kā tādas taču nav. Vai tad tā nav slēgšana? Vai varbūt cilvēku apmānīšana, apvārdošana?
Savulaik Vestienas pasta nodaļu – patiesi skaistu ēku šosejas malā – esot uzbūvējuši paši Vestienas iedzīvotāji – nesuši akmeņus, cēluši ar tādu domu, ka būs pasts. Kas notiek pašlaik? Ar jauno, 2019., gadu "Latvijas Pasts" slēdz pasta nodaļu Vestienā, neesot rentabla, taču nevis slēdz, bet maina apkalpošanas modeli, un vienu stundu dienā klientus apkalpos pastnieks. Jājautā "Latvijas Pastam" – vai tad vienas stundas dēļ būs izdevīgi īrēt telpas no pagasta? Jā, varbūt ka kādam ietekmīgam cilvēkam iepatikusies šī pasta ēka, ko "Latvijas Pasts" varēs pārdot? Un kā ar tiem cilvēkiem un garāmbraucējiem, kuri bija iecienījuši šo vietu? Arī tūrisma apskates objekti ir visapkārt. Nevienam taču nav noslēpums, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem pasts, veikals un doktorāts ir vietas, kur cilvēki mēdz satikties, parunāties.
Vai tiešām visu vajag sasteigti likvidēt? Skolas, kurās maz bērnu, pasta nodaļas, kuras nenes peļņu? Lai savās sētās nonīkst pēdējie pensionāri, jo viņiem nebūs, kur iet?
Daktera Vestienā vairs nav. Vai tiešām jums, vestēnieši, vienaldzīga "Latvijas Pasta" patvaļa? Vajag cīnīties par savu pastu, vākt parakstus, arī pagasta pārvaldei vajadzētu aizstāvēt savu pasta nodaļu, nevis piekrist. Un jājautā "Latvijas Pastam" – kura būs nākamā pasta nodaļa, kuru slēgs? Murmastienē vairs nav, Meirānos vairs nav, noteikti vēl vairāk pasta nodaļu pakļautas šādām pārmaiņām. Bet varbūt vajadzētu padomāt, kā piesaistīt klientus, izplānot jaunus pakalpojumus, dažādas akcijas, domāt laukos par pasta darba laiku, lai arī vienkāršs strādājošs cilvēks varētu apmeklēt pastu.
18.12.2018.