Labdien!
Šoziem daudziem cilvēkiem ir liels satraukums par laikapstākļu radītajām pārvietošanās grūtībām. Ceļi un ietves ir apledojušas, atbildīgie dienesti nespēj vien visu paspēt. Tomēr mani ļoti satrauc citu cilvēku bezatbildība.
Stāsts ir par lāstekām, kas izveidojas pie ēku jumtu malām un rada bīstamas situācijas. Esmu mamma bērnam, kurš apmeklē Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi "Priedīte". Mainīgo laikapstākļu ietekmē gar bērnudārza ēkas malām ir izveidojušās ļoti garas lāstekas. Raugoties uz tām, pārņem baisa sajūta. Visbriesmīgāk, ka ēka nav norobežota ar lentēm, jebkurā brīdī tur var skriet bērni. Tāpat no vadības puses nav iniciatīvas šīs lāstekas notīrīt. Vecāki ir saņēmuši ziņu WhatsApp grupiņās ar brīdinājumu, ka šādas lāstekas ir izveidojušās, un lai esam piesardzīgi, tomēr nekas netiek darīts, lai tās novāktu. Ik dienu tur pārvietojas vecāki un bērni, nelaime var notikt jebkurā brīdī. Kā zināms, tā nenāk brēkdama.
Pamatots satraukums ne tikai par savu bērnu, bet arī par citu bērnu drošību. Informējot vadību un lūdzot darīt ko lietas labā, darbības nesekoja. Lāstekas tika notīrītas tikai pēc zvana Madonas novada pašvaldībai. Paldies par ātru reaģēšanu. Tomēr sirdī ir saglabājies rūgtums, kāpēc bērnu drošība nav pirmajā vietā? Kāpēc, redzot, ka ir izveidojušās tik lielas un asas lāstekas, netika reaģēts? Vai tiešām jānotiek nelaimei, lai būtu kāda rīcība?
„Priedītes" audzēkņa mamma
REDAKCIJAS PIEZĪME
Sazinoties ar pirmsskolas izglītības iestādes „Priedīte" vadītāju Gitu Lancmani, saņēmām skaidrojumu: – Personīgi ar mani neviens no vecākiem par šo situāciju nav sazinājies, bet problēmsituācija tika pamanīta un rīkojāmies, cik ātri vien iespējams. Trešdien informēju vecākus par šo bīstamo vietu, lūdzot būt uzmanīgiem un piesardzīgiem. Durvis, kas atradās pie šīs bīstamās vietas, tika slēgtas, un aicinājām vecākus izmantot citu ieeju. Tāpat audzinātājas, dodoties ar bērniem ārā, pieskatīja, lai nebūtu jāiet gar lāstekām, un neļāva bērniem būt tuvumā. Lāstekas patiešām bija bīstamas.
Diemžēl mainīgo laikapstākļu dēļ rodas šādas lielas un bīstamas lāstekas. Trešdien sazinājāmies ar īpašumu uzturēšanas dienestu, un tajā pašā dienā lāstekas tika novāktas. Diemžēl saviem spēkiem piekļūt nav iespējams, ir nepieciešama speciāla tehnika. Apzināmies šos riskus, bīstamību, ko rada lāstekas, un reaģējam, cik ātri vien iespējams. Šobrīd lāstekas bīstamību vairs nerada, tomēr nav izslēgts, ka tās atkal var rasties no jauna. Aicinu vecākus būt piesardzīgiem, saprotošiem un atbildīgiem!
23.02.2022.