Noslēgusies dambretes sezona Madonas novadā. Kāda tā bijusi, un kāda būs jaunā – ja vispār būs? Pozitīvā ir daudz: izdevušies pasākumi Kalsnavā, Meirānos, Degumniekos, Saikavā, Liezērē, Madonā, Mārcienā. Ar panākumiem startēts Rīgā, Bauskā, Cēsīs, Gulbenē, Viļānos, Daugavpilī. Novads izcēlies ar ļoti aktīvu pasākumu rīkošanu un bijis neapšaubāmi aktīvākais republikā. To atzina visi novada kaimiņi, jo nekur vienā sezonā nenotiek vairāk nekā desmit sacensību.
Varbūt pagulēsim uz lauriem un pāris sezonas ieturēsim pauzi, jo negatīvā tomēr ir vairāk nekā gribētos? Pašķidrs paliek novada izlases kodols, jo dalībnieki noveco, bet jaunatne priekšroku dod aktīvākiem sporta veidiem. Veterāni bieži ir ārpus novada robežām: Zelma Svilāne Rīgā, Valdis Mass Siguldā, Marita Mozais Gaujienā. Sakarā ar vadītāja aiziešanu pensijā pazudusi ārpusnovada treniņu bāze Viļānos. Bet Bauskā divas apmaksātas dalībnieku vietas palika tukšas, kas iespaidoja novada abu komandu sniegumu, jo pārstāvis nepanāca optimālo sastāva startu. Ja citu novadu dalībnieki parakstījās par pusdienu naudu, tad madoniešiem atlika vien noskatīties un launagā pieņemt DK "Mārtiņš" sarūpētās maizītes. Nepareizi noformēts bija arī pieteikums. Tas viss ietekmēja rezultātu. Sezonas laikā netika panākta arī pietiekama aktivitāte dambretes turnīra kārtām sporta centrā. Varbūt ietekmēja tas, ka dalībniekiem bija jāgaida mani, kad pēc kora mēģinājuma ar inventāra somu skriešus skrēju, bet pēc tam ne vienmēr paspēju uz autobusu, lai mājup vakara krēslā vēl pa mežu veiktu 5 km kājām. Personīgos panākumus ietekmēja arī vienlaicīgs tiesneša darbs. Kāpēc gan beigt nervus tikai aktivitātes dēļ?
PLašāk lasiet laikrakstā STARS 18.07.2014.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS