… šajā reizē senioru skolā „Pie kamīna” Jaungada gaidīšanas mirkļos!
Jā, dzīvesprieks, pat zināma apgarotība, kad norit kopā sanākšana senioru paaudzei, kura agrākos, jaunākos gados bija Madonas un novada strādājošie, uzturēja šo vietu atpazīstamu un piepildītu.
Noklausoties dzejas lasītājus un runātājus, neviļus rodas doma par mūsu tautas dvēselisko apgarotību un alkas pēc skaistā. Piemēram, Stefānija Vuškāne ar nolasītām vārsmām izteica prieku par dzīves mīlestības dažādām izpausmēm, Antoņina Lubeja savā dzejolī – it kā izjūtas tās pašas, bet atšķirīgi pateiktas un izjustas. Irēna Rozniece akcentēja svarīgo Ziemassvētkos, pieskārās cilvēku ikdienas gaismas motīviem, izmantojot reliģiskos elementus par garīgo gaismu, vīraku un mirrēm.
Vakaru vadīja un muzicēja Aija Inča, iesaistīja publiku atrakcijās un dziedāšanā.
Bet par dažādo mirkļu atceri rūpējās Maruta Pozņaka.
Biedrības „Pie kamīna" valdes priekšsēdētāja Rita Dzene visu bija organizējusi pārdomāti un arī sadzīviski silti. Lutināja ar ļoti garšīgu buljonu, īsta speķa pīrādziņiem un sirds siltumu. Protams, viņa strādāja ar savu komandu: Valentīnu Babri, Āriju Brilovsku, Birutu Jargu, Vairu Roziņu.
Šādi pasākumi sarežģītā laikā attālina vientulību, veicina dzīvot un izdzīvot sparu. Gaidām pavasari!
16.01.2026.