Svētku laiks. To sauc gan par eņģeļu, gan pārdomu laiku. Par dāvanu laiku. Tad es domāju, ka mēdz būt dažādas dāvanas.
Vēlos pateikties Cesvaines teātra ļaudīm par bezgala sirsnīgo, skaisto Ziemassvētku dāvanu, brīnumu, kas atnāca arī pie manis – vienkārša skatītāja.
Nesen cesvainieši svinēja sava Tautas teātra jubileju. Dienas rit tālāk, bet es aizvien vēl sildos tai mīļumā, tai pāri plūstošajā spēles priekā no skatuves uz skatītāju. Esmu jau vairākus gadus šā kolektīva fane.
Teātris ir uzplaucis visā krāšņumā. Es nebaidos teikt – kļuvis profesionāls. Šeit nevalda amatieriskuma štampi, nav sasaistītības un bailīguma. Aktieru acis mirdz, var just, ka viņiem tas ir prieks – būt uz skatuves. Uzvedums bija krāšņs, ar skaistiem dažādiem teātra tērpiem, tēliem. Jauki izvēlēts muzikālais pavadījums un noformējums.
Tas viss pierādīja, ka kolektīvu vada prasīgs un talantīgs režisors. To varēja just ik epizodē. Pārsteidzoši, ka ir tik kupla teātra jauniešu studija, kas sevi pārliecinoši parādīja. Jauns, svaigs topošais teātris! Prieks, ka arī domes vadība ar lepnumu par savējiem bija ieradusies, lai būtu kopā. Var tikai apskaust Cesvaines vadību, kas spēj pulcināt Cesvainē patiešām labus, talantīgus pašdarbnieku vadītājus, gan dejai, dziesmai, gan šim teātra kolektīvam īpaši. Paldies vēlreiz par Ziemassvētku brīnumu!
Visu labu cesvainiešiem vēlot –
cieņā V. KALNIŅA