Aktīvi kārtējo sezonu uzsākuši vīru kora "Gaiziņš" dalībnieki. Viņu pirmā uzstāšanās bija ārpus novada robežām – Jaunpiebalgā.
Ielūgumu saņēmām no Jaunpiebalgas pensionāru padomes, jo tā vēlējās vakara programmā "kaut ko citu". Tāpēc tika uzaicināts arī Aizkraukles vīru koris "Staburags" un senioru līnijdeju grupa no Staiceles. Viena no pensionārēm varēja atļauties sponsorēt autobusu, kas abu koru vīrus gan nogādāja uz pasākumu, gan pārveda mājās.
Pa ceļam tika apmeklēts Emīla Dārziņa muzejs, kur pēc "Melanholiskā valša" noklausīšanās ierakstā vīri atbildēja ar "Nāc man līdz". Skolotāja – gide iepazīstināja ar Jaunpiebalgas baznīcu, kam blakus atrodas piemineklis Jaunpiebalgas aizstāvjiem. Pēc remonta te skaists ir kultūras nams, kurā arī notika pasākums. Ar lielu degsmi uzstājās Staiceles dejotājas. Patīkami bija sasveicināties ar mūsu novadnieku Uldi Deigeli, kura kapela "Zelteri" pensionāriem "īsināja laiku" vakara otrajā daļā.
Lāčplēša dienā arī "Gaiziņa" vīri kuplināja ikgadējo Edgara Račevska pasākumu vīru koru kopkoncertā, kas bija veltīts politiski represētajiem.
Valsts svētkos skaists pasākums – dievkalpojums kopā ar koncertu – notika atjaunotajā Bērzaunes baznīcā, kur līdz ar "Gaiziņa" vīriem dziedāja arī abi Sauleskalna sieviešu ansambļi – "Sonante" un "Vēlziedes".
Autors: M. VĪRS