Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Senioru sadziedāšanās svētki

TEKLA KLIMONA

Autors • 29.08.2024.

Senioru sadziedāšanās svētki
Burtu lielums

Sadziedāšanās svētku ideja radās kā senioru alternatīva lielajiem Latvijas dziesmu svētkiem, kuros ne katram pensionētam cilvēkam ir pietiekami daudz spēka, enerģijas un izturības un arī veselības, lai izturētu lielo nedēļas slodzi. Svētki ir kļuvuši par visu Latvijas novadu skaistu, brīnišķīgu un jaunu pasākumu, kurā piedalās gan dziedātāji, gan dejotāji.

Šogad pasākumu pārstāvēja 72 dziedātāju un dejotāju kolektīvi, kopā pavisam 780 dalībnieki. Latvietim dziesma ir enerģijas avots, jo "dziedot dzimu, dziedot augu, dziedot mūžu nodzīvoju".
6. Latvijas sadziedāšanās svētku moto bija "Dzīve kā dziesma un taureņa deja". Lai programma nebūtu gara un visas dienas garumā, tāpēc šoreiz sadziedāšanās notika pa reģioniem un dažādās vietās Siguldas novadā.
Jūdažu sabiedriskajā centrā dziedāja Rīgas un Kurzemes reģiona senioru kolektīvi. Allažos izskanēja Latgales novada jautrās, dzirkstošās, lustīgās melodijas. Mores tautas namu pieskandināja Zemgales un Sēlijas reģiona senioru kolektīvs. Inčukalna Aleksandra parka estrādē sevi parādīja Vidzemes reģiona dalībnieki. Madonas pensionāru vokālais ansamblis un šarmantās dejotājas izpildīja A. Jasjukeviča, A. Lubejas dziesmu "Vidzemes pērles". Mūsu priekšnesums tika uzņemts ar sirsnīgiem skatītāju aplausiem. Paldies jāsaka vadītājai Anitai, Valentīnai un viņas meitai Maijai par dejas horeogrāfiju. Paldies visām meitenēm par ziedoto laiku priekšnesuma tapšanā!
Katrā pasākuma vietā koncerts sākās ar dalībnieku gājienu. Otrajā daļā visu reģionu dalībnieki sabrauca Mālpilī. Šeit lielajā Mālpils kultūras centra pagalmā bija skaists visu dalībnieku gājiens. Tad sekoja katra reģiona ansambļu un dejotāju kopkora dziesmas. Vidzemes seniori izpildīja kopdziesmu "Mazs bij' tēva novadiņš". Priecājāmies un līksmojām kopā lielā saimē, kur jūties vajadzīgs, nozīmīgs un pacilāts. Mūs sveica šlāgergrupa "Zelta kniede", kas nodziedāja vairākas dziesmas. Noslēgumā visi dziedājām R. Paula, J. Petera "Sanāciet, sadziediet!" un I. Vīgnera, J. Petera "Lai sasaucamies, lai dziedam!"
Organizatori izteica īpašu pateicību visiem – pašvaldībām, vadītājiem par sniegto atbalstu saviem dziedātājiem, senioru kolektīviem. Diemžēl mūsu novada dome neatbalstīja mūs projektā, lai mēs varētu piedalīties svētkos. Ar skaudību vienmēr skatāmies, ka citiem katru reizi ir jauni tērpi. Mēs visu sarūpējam paši.
Paldies visiem mūsu līdzjutējiem, mūsu brīnišķīgajam šoferītim!

30.08.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px