Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Senioru dziesmu diena Salacgrīvā

TEKLA KLIMONA

Autors • 07.05.2015.

Burtu lielums

Latvijas senioru koriem ir jauka tradīcija – rīkot koru koncertus pilsētā, kur darbojas senioru koris. 25. aprīlī Madonas kultūras nama senioru koris "Mantojums" ilggadējās kora diriģentes vadībā devās uz Salacgrīvu.

Madona mūs pavadīja ar siltu, spožu saulīti un brīnumjaukām, neredzētām "mākoņvagām" debesīs. Ceļā mūs priecēja Latvijas skaistā daba, lielie rudzu lauki kā zaļi samta paklāji, dzeltenās māllēpju saulītes ceļmalās un pļavās.
Salacgrīvas senioru koncertā piedalījās Cēsu kultūras nama senioru koris "Ābele", Valmieras kultūras nama senioru koris "Sudrablāse", Valmieras represēto vīru koris "Baltie bērzi", Mārupes "Noktirne", Salacgrīvas sieviešu koris "Salaca". Katrs koris koncertā izpildīja trīs dziesmas pēc savas izvēles. Priecēja Salacgrīvas kora izpildījumā mūsu kora dziesma par laimi, kas mums ir ļoti tuva. Kora "Mantojums" izpildījumā skanēja latviešu tautas dziesma "Kas kaitēja nedzīvot", A. Rozenberga "Zilo ezeru zeme" un E. Īgenbergas "Pie Aiviekstes". Saulainus prieka brīžus, nenogurstoši dejojot, koncertā mums dāvāja Salacgrīvas senioru deju kolektīvs "Saiva".
Pasākuma otrā daļa turpinājās pie bagātīgi klātiem galdiem. Mums spēlēja vokāli instrumentālais ansamblis "Ieviņa", skanēja skaistas dziesmas, melodijas, tika dejots, un risinājās sarunas.
Mājupceļā Salacgrīvā apskatījām pieminekli no jūras nepārnākušajiem jūrniekiem "Māte ar bērnu". Aizgājām līdz jūrai, lai ieelpotu spirgto, sāļo, dziedinošo jūras gaisu rietošās saules atspulgā. Daži izmēģināja pirmo kāju peldi jūras ūdenī. Limbažos apstājāmies pie Baumaņu Kārļa pieminekļa, kur koris nodziedāja "Dievs, svētī Latviju!".
Gandarīti, atpūtušies un spēka pilni atgriezāmies mājās. Tagad galvenais uzdevums – gatavoties koru skatei 17. maijā. Prieks par mūsu jaunpienācējiem šajā sezonā: Ilzi, Regīnu, Venerandu, Dzintaru, Jāni, Māri. Māris uz Salacgrīvu devās pats ar savu transportu. Visi aktīvi piedalās mēģinājumos un iesaistās kora aktivitātēs
Paldies mūsu jaukajam, atsaucīgajam šoferim Andrim Taukulim, Madonas novada domei, kas nodrošināja mūsu nokļūšanu Salacgrīvā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px