Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Sāks ķert klaiņojošus suņus

Redakcija

Autors • 26.09.2007.

Burtu lielums

Mūsu lasītāja Rasma Bojāre rakstā "Minitraģēdija pilsētas centrā jeb Ko darīt?", kas bija publicēts "Stara" 22. septembra numurā, jau pievērsa uzmanību cilvēku attieksmei pret dzīvniekiem.

Nevienam nav noslēpums, ka Madonā klaiņo suņi un reizēm pārbiedē gājējus, īpaši jau bērnus. Gadās, ka suns pamanās aiziet savās gaitās. Kārtīgi saimnieki savu mīluli tad, protams, meklē.

Nesen kādā dzīvoklī pieklīda šķirnes suns, apmācīts, prata izpildīt pavēles. Suns tika pabarots, atradējs viņu nofotografēja un gatavojās jau ar "Stara" palīdzību meklēt saimnieku. Taču to nevajadzēja – saimnieki paši sameklēja savu mīluli.

Klaiņojošajiem suņiem arī kādreiz bijuši saimnieki. Tāpat kā kaķiem, kas barojas atkritumu tvertnēs. Tikai viņi par saviem četrkājainajiem draugiem aizmirsuši.
Jaunais Madonas pilsētas kārtībnieks Genādijs Turkins jau paguvis brīdināt vairākus suņu īpašniekus par dzīvnieku nepareizu turēšanu.

Madonas pilsētas dome nolēmusi stingri prasīt, lai iedzīvotāji ievēro suņu turēšanas noteikumus, bet klaiņojošos četrkājaiņus izķert. Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks pastāstīja: – Mēs iegādāsimies speciālu ieroci, ar ko varēs iemidzināt bezsaimnieka suņus. Tas ir viegli izdarāms. Patlaban svarīgākais – noslēgt vienošanos ar Jēkabpils suņu patversmi, kur noķertos dzīvniekus aizvest un turēt. Domāju, ka nedēļas laikā jautājums tiks atrisināts.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px