Nu jau esam eirozonā, sākam pierast pie eiro un centiem. Pāreja notika veiksmīgi, jo valdība bija paredzējusi pārejas nianses.
Latvijai ir lieli, lieli parādi, tos konvertējot no latiem uz eiro, aizgāja lielas summas. Tagad tas atkrīt. Arī ceļotājiem nav jābēdājas par lata maiņu, jo visā eirozonā noteicošā nauda ir eiro un centi.
Daudzi Latvijas iedzīvotāji bēdājas par lata zaudēšanu, jo lats bija nacionālā identitāte, tagad tā zudusi. Labi, ka Latvija pieradusi pie vairākām naudas reformām – jo mainījās varas, mainījās nauda. Katra vara pauda uzskatu, ka ir vislabākā. Arī tagad līdz ar eiro ienākšanu Latvijā politiķi sola – dzīves apstākļi uzlabosies, uzplauks ekonomika, palielināsies algas un būs daudzi citi labumi, tikai jāpagaida.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.01.2014.
Autors: JĀNIS HIRŠS