Pēc neatkarības atgūšanas mums bija lielas iespējas divdesmit gadu laikā uzcelt plaukstošu labklājības valsti. Bija attīstīta rūpniecība un lauksaimniecība, nebija vienīgi gudru, valstiski domājošu valstsvīru pie valsts vadības stūres.
Varu pārņēma ne tie labākie un godīgākie politiķi. Patrioti tika nobīdīti malā. Partijai „Latvijas ceļš", kas veidoja pirmo valdību, tie nebija vajadzīgi. Šīs partijas premjers deklarēja, ka mums nav vajadzīga ne rūpniecība, ne lauksaimniecība. Sākās rūpniecības un lauksaimniecības sagraušana. Pēc naudas reformas un privatizācijas sertifikātu izlaišanas sākās vērtīgu valsts objektu privatizācija. To neveiksmīgi veicot, valsts zaudēja daudzus miljardus latu. Šī politika graujoši skāra visu valsti. Saasinājās bezdarba problēmas, sākās iedzīvotāju emigrācija, pasliktinājās demogrāfiskais stāvoklis, valsti plosīja kontrabanda un korupcija, lielu postu nodarīja alkoholisms un narkomānija. Godmanim par nopelniem prezidente Vaira Vīķe-Freiberga pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.08.2011.
Autors: ONUFRIJS GAILUMS,
Lubānā