Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pirmā gaismas pils Madonā

Redakcija

Autors • 25.01.2008.

Pirmā gaismas pils Madonā
Burtu lielums

Pēc direktora Jāņa Stabulnieka aiziešanas skolas vadību pārņēma M. Liepiņa, tad V. Balodis. No 1955. līdz 1965. gadam vidusskolas direktors bija Artūrs Treicis, kas iemantoja lielu autoritāti ar savu sabiedrisko darbību un plašajām zināšanām. Sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados Madona un Madonas vidusskola kļuva slavena ar saviem deju kolektīviem, kurus vadīja ievērojamā deju skolotāja Dzidra Rubene.

Liela personība bija ķīmijas skolotāja un mācību pārzine līdz 1965. gadam Alma Ozoliņa, kura līdztekus savai milzīgajai darba slodzei skolā vadīja arī dramatiskā pulciņa nodarbības, iestudējot ar skolotājiem un skolēniem tādas lielas lugas kā „Maija un Paija", „Skroderdienas Silmačos" u. c.

Daudz siltuma skolotāju un skolēnu savstarpējās attiecībās centās ieviest Antoņina Dāme, kas skolu vadīja no 1965. līdz 1977. gadam. Viņas laikā uzcēla tagadējo vidusskolu, un 1969. gada rudenī notika pārcelšanās un skolas atklāšana.

Ar mērķi padziļināt skolas ideoloģisko gaisotni divus gadus par 1. vidusskolas direktori sabija līdzšinējā Tautas izglītības nodaļas vadītāja Rasma Cunska, tad īsu posmu – atkal Artūrs Treicis un no 1982. līdz 1987. gadam – ilggadējā rajona skolotāju metodiskā kabineta vadītāja Terēzija Ozoliņa. Tas bija laiks, kad veidojās klases ar padziļinātu atsevišķu priekšmetu mācīšanu, kad mācību darbs bija jātuvina ražošanai, kas skolas vadībai sagādāja lielas rūpes. Liela vērība tika veltīta metodiskajam darbam skolā, ko vadīja direktores vietniece mācību un audzināšanas darbā Janina Āriņa. Skolotājas Āriņas ķīmijas, skolotājas Sembergas bioloģijas, skolotājas Špates angļu valodas kabinets bija republikas labāko kabinetu līmenī. Atzinīgi tika novērtētas arī Madonas 1. vidusskolas darba un atpūtas nometnes, vecāko klašu LOTOS vienības.

Direktori A. Treicis, A. Dāme, T. Ozoliņa un viņu vietnieki mācību un audzināšanas darbā sistemātiski iepazinās ar katra skolotāja darbu, bija kompetenti vērtētāji un padomdevēji. Terēzijas Ozoliņas slimības laikā vienu gadu direktores pienākumus veica Rita Skangale. 1988. gadā par Madonas 1. vidusskolas direktoru skolotāju pilnsapulce ievēlēja Romānu Ližbovski. Tas bija Atmodas laiks ar lielām cerībām, pārkārtojumiem un Latvijas brīvības atjaunošanu.

Autors: JĀNIS BĒRZIŅŠ


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px