Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

„Par tīru, sakoptu Latviju!”

ULDIS CĪRULIS

Autors • 02.05.2024.

„Par tīru, sakoptu Latviju!”
Burtu lielums

Cienījamie Lielās talkas organizatori, atbalstītāji, koordinatori, informatori un visi citi iesaistītie! Ir reizes, kad pāriet arī viss prieks strādāt, atpūsties un priecāties par paveikto un gribas izteikt to, kas sakrājies uz sirds. Tā sajutos Lielās talkas sakarībā.

Jau pirms nedēļas TV3 izskanēja informācija, ka Madonas pusē vissliktāk notiek atsaukšanās uz Latvijas sakopšanu, uz Lielo talku. Nolēmām ar ģimeni sakopt individuāli sava Ļaudonas pagasta Kalnāju apkārtni un satīrīt 3 km ceļa posmu, savācot kaimiņu alkoholiķu izmestās pudeles un citus sadzīves atkritumus. Pa šo ceļu meita katru rītu dodas uz skolu un pēcpusdienās atgriežas mājās. Talkas maisus sagādāja veikalu tīkls „Rimi". Paldies viņiem par to! Taču radās jautājums, ko ar tiem atkritumiem un pilnajiem maisiem darīt un kur likt. Jēkabpils, Līvānu un citu novadu mājaslapās skaisti atrodama informācija, bet Madonas novada pašvaldības mājaslapā nekā. Oficiālajos noteikumos: „SOLO talkotājiem jānogādā maiss ar savāktajiem atkritumiem kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām atkritumu savākšanas talkas vietām, tās iezīmētas kartē." Tajā brīdī, 25. aprīlī, kad meklēju informāciju, Madonas novadā kartē bija atzīmēta Cesvaine. Atradu Lielās talkas mājaslapā talkas koordinatores Madonas novadā Agneses Silupas e‑pasta adresi. Aizrakstīju jautājumu, kur likt savāktos atkritumus. Saņēmu veselu kaudzi interneta info, kā organizējas, kur notiks pasākumi, visu pagastu vadības kontaktus, kur zvanīt, ja rodas jautājumi. Bet tā arī nesaņēmu atbildi uz jautājumu, kur likt savāktos atkritumus, jo es pat kartē atzīmējos, norādot, ka kopsim ne savas, bet apkārtnes teritoriju, lai Latvija mums būtu skaistāka un sakoptāka. Atbilde skanēja šādi: „Jūs neesat reģistrējis savu pieteikumu mājaslapā talkas.lv, bet, ja esat pieteicis savu darbošanos Ļaudonas pārvaldē, lūdzu sazinieties ar pagasta pārvaldes Īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāju." Paldies Gatim Gailītim par īsu un skaidru atbildi: atkritumu maisus var novietot jebkur ceļmalā redzamā vietā, lai atkritumu apsaimniekotājs SIA „Madonas namsaimnieks" var paņemt.
Talka ģimenes lokā, sakopjot Latviju, sava pagasta teritoriju, apkārtni, lūk, neskaitoties oficiāla darbošanās. Paldies Agra Lungeviča komandai un padotajiem, ka mēs ejam uz skaistu un sakoptu Latviju. Paldies, ka jūs strādājat un saņemat atlīdzību par darbu valsts un sabiedrības labā no mums, nodokļu maksātājiem, jo, ja jūs to tā nedarāt, jūs šajos amatos kategoriski nedrīkstat atrasties. Ja jūs strādājat naudas, nevis Latvijas un sabiedrības dēļ, jums jāiet un jādarbojas uzņēmējdarbībā. Šajā pasaulē nav problēmu, bet mēs tās paši radām un brīnāmies, kā to tagad risināt. Mēs sakopām nelielu Latvijas stūrīti 3 km garumā Ļaudonas pagastā un uzreiz aiz rokas noķērām arī vienu no mēslotājiem. Viņš atvainojās un solīja tā vairs nedarīt, tāpēc šoreiz lai izpaliek viņa vārds. Satīrīto teritoriju var apskatīt pielikumā kopā ar savākto atkritumu daudzumu. Paldies organizatoriem, koordinatoriem, dalībniekiem un visiem iesaistītajiem. Pašiem tak prieks aizbraukt uz ezeru, pļavu redzēt un aiz sevis atstāt tīru vietu. Atbrauksi tak atkal? Pa ceļu tak iesi un brauksi turpmāk?
„Par tīru un sakoptu Latviju!"


03.05.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px