Ierodoties Bērzaunes pagasta Grostonas kapos apkopt savu tuvinieku kapus, biju patīkami pārsteigta, redzot ko tādu, ko nevienā citā kapsētā neesmu manījusi (droši vien ir arī otrā Bērzaunes pagasta kapsētā Bērzaunē).
Kapsētas malā izveidota maza nojumīte, kur sarindots pilnīgi viss kapu sakopšanai nepieciešamais inventārs: grābekļi, lāpsta, lejkannas, spaiņi, pat ķerra. Kā arvien ir pievesta melnzeme un baltsmilts, labiekārtots dīķītis ūdens ņemšanai.
Priecē, ka padomāts par kapu sakopēju ērtībām, jo ne vienmēr un visiem nepieciešamo inventāru iespējams paņemt līdzi no mājas.
Ceru, ka šī inventāra lietotāji pēc darba to godprātīgi noliks atpakaļ, uz ko arī aicina pajumtītē novietotais atgādinājums: "Paņem un lieto, bet neaizmirsti nolikt atpakaļ!"
Paldies Bērzaunes pagasta pārvaldei par šo ideju un darbiniekam, kurš kapu apkārtni aprūpē un uzrauga.
Ar cieņu – L. MOROZA
Madonā