.. kas sāpīgā veidā skar skolas, medicīnas iestādes, pastu, banku pakalpojumus utt.
Bet varbūt vajadzētu optimizēt Saeimu? No 100 deputātiem atstāt 75 vai varbūt 51? Latvijas iedzīvotāji taču paši ir optimizējušies! Neatkarības sākumā bijām 2,7 miljoni, tagad nepilni 2 miljoni.
Varbūt nākotnē vēlēt tos deputātus, kuri ir gatavi strādāt bez algas? Tad būtu redzams, kuriem rūp Latvija.
Arī citus gadus rakstīju, ka deputātiem, ministru konsultantiem, pietuvinātām personām vajadzētu kādu pusgadu padzīvot laukos ar naudas izteiksmi vidējās vai minimālās pensijas apmērā, bez savas mašīnas, paļaujoties uz sabiedrisko transportu, vilcienu, kaimiņu (ja tādi būtu) labvēlību.
Liela kļūda, ka daudzi, kuriem ir vara, nezina un nejūt (vai negrib redzēt), kā cilvēki dzīvo ārpus Rīgas un Rīgas "burbuļa". Neredz, ka lauki paliek tukšāki un tukšāki, bet viņi taču pa Latviju brauc (transporta izdevumus saņem). Neatkarību ieguvām viegli, bet ekonomiski to uzturēt grūti. Cilvēki turpina aizbraukt. Jā, ir, kas atgriežas, tad tas skan pa visu Latviju, bet maz, maz, kuriem dvēsele alkst pēc tēvu zemes. Vai nav iespēju atgriezties. Ārzemju bankas, normāls Latvijas iedzīvotājs nevar ieiet bez pieteikšanās vai brauciena uz kādu ārvalstu bankas filiāli. Savā zemē! Vai nav pazemojums?! Vai tiešām nevar valdība panākt, ka vismaz reizi nedēļā vai mēnesī kaut attīstības centros ir banku filiāles, vēl labāk – Latvijas bankas filiāles?
Par pensijām – šķiet, ka speciālistiem nav īsti skaidra tā sarežģītā indeksācijas metodika un izskaidrojumi saprotami, tā ir attieksme pret savām saknēm, pret tēviem, mātēm, vecvectēviem, vispār savu tautu. Jā, saprotams, naudas nav, bet izšķērdēšana ir.
Tomēr cerēsim uz labāko un mieru, prāta mundrumu!
VALDA BĒRZIŅA,
Madonas pilsētas vidusskolas skolotāja
16.08.2022.