Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

No Krievijas var sagaidīt jebko!

Redakcija

Autors • 21.04.2022.

Burtu lielums

Tikai ārprātīgs cilvēks, tāds, kurš zaudējis jebkādu sajēgu – Putins, varēja dot pavēli iznīcināt Ukrainu.

Kas Putins ir? Nespējat izprast? Tieši tāds pats kā Hitlers. Tikai vēl nežēlīgāks. Arī Hitlers nežēloja savu tautu. Arī Hitlers iznīcināja citas tautas.
Šaušalībās Putins pārspēj Hitleru. Ar vismodernākajiem tagadējiem ieročiem tiek mērķtiecīgi slepkavoti Ukrainas iedzīvotāji. Mērķtiecīgi tiek iznīcināti apdzīvoto vietu rajoni, skolas, slimnīcas, viss, kas nepieciešams cilvēku dzīvei. Postaža visur. Miljoniem cilvēku meklē glābiņu bēgļu gaitās.
Neticiet Putinam! Melu izdomāšanā un melu propagandā viņš ir pārspējis visu, kas kādreiz bijis cilvēces vēsturē. Pat tikai vēl dažas dienas (un stundas) pirms vērienīgā uzbrukuma Ukrainai Putins visai pasaulei pārliecinoši uzsvēra, ka pie Ukrainas savilktais krievu karaspēks ir tikai kārtējās mācības. Un – kas notika? Vispārējs Krievijas iebrukums Ukrainā. Ieplānotā masīvā karadarbība tika plānota kā samērā viegla un ātra (zibenskarš) pastaiga pa visu Ukrainu.
Ukrainā dzīvojošie cilvēki ar nepieredzētu saliedētību, meistarīgi, nežēlojot savas dzīvības, ar ieročiem rokās cīnās pret Krievijas pārspēku. Krievijas karaspēka uzbrukuma tempi arvien vairāk apsīkst.
Kārotā Kijevas ieņemšana šādos apstākļos izrādās nepiepildāms sapnis. Notiek šķietami neiespējamais un neticamais – pat Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs oficiāli paziņo, ka Krievija atvelk savu karaspēku no Kijevas apkaimes. Karaspēku patiešām atvelk. Bet – kāpēc? Cilvēki, esiet modri! Neticiet nevienam Krievijas vārdam! Nevienam solījumam! Ievērojiet, no Krievijas iespējams sagaidīt jebkādu rīcību, arī visabsurdāko (piemērs – iebrukums Ukrainā, Ukrainas mērķtiecīga izpostīšana).
Izskatās, ka Putins ir ieplānojis Kijevai atombumbu (bumba vai raķete) vai arī uzbrukumu ar ķīmiskām vielām. Sava karaspēka atvilkšana paredzēta tikai tāpēc, lai tas neciestu. Šāds uzbrukums var notikt jebkurā brīdī. Būtiski gan ir laika apstākļi, vēja virziens – lai piesārņotās vielas neplūstu Baltkrievijas-Krievijas virzienā.
Šāds uzbrukums padara ticamāku arī Krievijas turpmāko rīcību. Putins vairs nepievērš lielu uzmanību Kijevas apgabalam, kas nu ir neitralizēts un sagandēts, bet gan okupētiem Ukrainas austrumu un dienvidaustrumu apgabaliem. Šie apgabali tiek pievienoti Krievijai.
Putins vienmēr ir darījis un darīs to, ko pats grib. Lai ko arī darītu vai teiktu pārējā pasaule. Neticiet nekādām vienošanām! Jebkādas vienošanās tiks pārkāptas, vainīga vienmēr būs tikai pretējā puse.
Ukrainas gadījumā karš (varbūt) kādreiz tiks pārtraukts vai pierims, bet ne jau karadarbība. Nepārtrauktas provokācijas, apmelojumi, meli… Vai iespējams tādos apstākļos uzturēt kaut cik ciešamas starpvalstu attiecības?

Cilvēces vēsturē tā vēl nekad nav bijis, ka valstu attiecībās (pretstāvē), lai tās uzturētu normālā līmenī (lai tās maksimāli sabojātu), tiek izmantoti visi vismodernākie, arī visdārgākie līdzekļi. Tagad ar Krieviju tā ir.
Par Baltkrieviju. Ir jākliedz par to, ko esam izdarījuši ar Baltkrieviju. Jā, valda viens pats un necieš citus. Jā, necieš nekādu demokrātiju un mītiņus. Bet tā ir viņa valsts. Viņš ir savas valsts patriots un pat prasmīgs tautsaimnieks.
Esam galīgi aplam un vienmēr un visur centušies cieši salikt kopā Lukašenko un Putinu. Ir jāsaprot – ne jau Lukašenko "uzkārās kaklā" Putinam. Putins ir tas, kas izrīkojās ar Lukašenko pēc sava prāta. Mēs "iegrūdām" Lukašenko Putina apkampienos. Mēs bijām tie, kas katru dienu kritizējām arī Baltkrieviju un noteicām tādas pašas sankcijas kā Krievijai. Liels "paldies" par to! Patiess paldies Lukašenko par to, ka viņa karavīri nav Ukrainā.
Kas jādara? Manuprāt, ir jāsāk ar sadarbību, jāpanāk, ka uzlabojas attiecības ar Baltkrieviju. Ir jāizbeidz tie "un". Ir jāatceļ vismaz daļa sankciju. Ir jāizsaka pateicība Baltkrievijas tautai. Ikdienā – attieksmes maiņa.
Trešais pasaules karš? Sācies? Ir dzirdēti spriedelējumi par to. Ne jau spriedelējumi to nosaka. Jā, ir sācies! Un atkal Eiropā. Eiropas centrā. Un atkal to izraisījis viens vienīgs cilvēks (tieši tāpat kā Hitlers), kurš ar neparasti lielu bardzību, stingrību, iestāstīšanu, pakļaušanu, sodīšanu panācis gan pilnīgu bezierunu pakļāvību savā valstī, gan respektu kaimiņvalstīs.
Savādi gan. Pašreiz ir tā iegājies, ka agresors brīvi pēc savas patikas nolūkotajā citā valstī izrīkojas kā miesnieks lopkautuvē. Visas pārējās valstis drīkst tikai noskatīties un uzņemt bēgļus. Neviena valsts nedrīkst (neuzdrošinās) ar savu karaspēku palīdzēt Ukrainai tikai tāpēc, ka Putins to negrib. Biedē ar atomieročiem!
Tātad tagad pasaulē iedibinājusies jauna kārtība. Jebkādus starpvalstu sakarus (attiecības) regulē tikai tie, kuri nopietni piedraud ar atomieroču pielietošanu.
Cik trausls šķietamais miers pašreiz ir Eiropā. Tā pati ieroču piegāde Ukrainai. Nav zināms, cik ilgi neprognozējamais, jebko izdarīt spējīgais Putins tikai noskatīsies. Pilnīgi iespējams negaidīts Krievijas raķešu trieciens kādai (jebkurai) arī NATO valstij kā sods par ieroču piegādi Ukrainai. Ko nu? NATO jāatbild? "Maisam gals vaļā?" Gruzdošais trešais pasaules karš liesmo?
Krievijas izdarīšanās Ukrainā ir drausmīga. No tagadējās Krievijas puses tā nekļūs citādāka, lai arī kāds pamiers vai vienošanās nebūtu. Tas ir attieksmes jautājums. Tas ir gribas jautājums.
Eiropa nonākusi ārkārtīgi sliktā stāvoklī. Pat Otrā pasaules kara laikā, kad bija pavisam slikti, bija skaidri zināms, ko darīt.
Pasaules valstīm, it īpaši visām Eiropas valstīm, nekavējoties jāstrādā ar Putinu. Tūlīt. Viss cits var pagaidīt.

ILMĀRS PURIŅŠ

22.04.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px