Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

„Nepatīkams pārsteigums”

Redakcija

Autors • 08.08.2014.

Burtu lielums

Ar šādiem vārdiem savu „Zelta šlāgera" apmeklējumu raksturoja 75 gadus vecais pensionārs Imants Zembergs, kas savā pieredzē dalījās arī ar „Staru".

– Manas paaudzes cilvēkiem, klausoties šlāgermūziku, ataust atmiņā jaunības un bērnu dienas. Tāpēc ar nepacietību gaidām manas paaudzes gada lielāko notikumu „Zelta šlāgeri" Madonas pilsētas estrādē. Laikus tiek sagādātas biļetes, jo tā ir lētāk un pensionāram katrs cents ir no svara.
Šogad koncerts „Zelta šlāgeris" notika 26. jūlijā, kad termometrs rādīja +29,5 grādus. Mēs ar dzīvesdraudzeni, zinot savu veselību, ielējām termosā aukstu avota ūdeni, kam pievienojām ledu. Domājām, iemalkojot auksto ūdeni, novērst veselības problēmas. Pie ieejas mūs sagaidīja nepatīkams pārsteigums, jo divi miesās krietni apsargi nepārtraukti ar pirkstu bakstīja pie sētas piestiprinātajā uzrakstā, ka neko ēdamu vai dzeramu ienest nedrīkst. Visu varēs dabūt estrādē. Varēja arī, bet par kādu cenu un kādā kvalitātē, jo dzērieni bija sasiluši un nekādu atspirdzinājumu nedeva. Kauns bija skatīties, ka apsargi ielūkojas katra rokassomiņā, darot to ne sevišķi pieklājīgi.
Saprotu, ka sponsori ir jāatbal­sta, jo iekšā saimnieko tikai „Aldaris", bet ne tik brutāli. Kas varēja atļauties dārgos dzērienus un ēdienus, tie līdzi neko neņēma.
Domāju, ka koncerts „Zelta šlāgeris" ir galvenokārt vecākās paaudzes masu pasākums, ko vajadzētu ņemt vērā pasākuma rīkotājiem, un ceru, ka viņi sapratīs – koncerts ir domāts skatītājam, ne sponsoram, – „Staram" vēstulē raksta Imants Zembergs.
Ar Imanta Zemberga paustajiem pārmetumiem iepazīstinājām Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāju Jāni Kļaviņu, kas iesaistījās „Zelta šlāgera" organizēšanā. Viņš organizatoriem veltītos pārmetumus noraidīja, sakot, ka „Zelta šlāgera" apmeklētājiem bija radīta iespēja bez maksas veldzēt slāpes pasākuma teritorijā.
– Jau iepriekš „Madonas Novada Vēstnesī" informējām, ka ar dzērieniem ierasties pasākumā nedrīkst, tas bija rakstīts arī pie ieejas pasākumā, taču bija norāde, ka būs pieejams dzeramais ūdens, par kuru nebūs jāmaksā, – pastāstīja Jānis Kļaviņš.
Viņš norādīja, ka pasākuma organizatori, zinot to, ka laiks „Zelta šlāgera" norises laikā būs karsts, jau iepriekš nodrošinājušies ar aukstu dzeramo ūdeni, kas īpaši bija paredzēts tādai situācijai, kādu savā vēstulē raksturo Imants Zembergs.
– Ne visiem cilvēkiem rocība ļauj iegādāties dzērienus pasākuma teritorijā strādājošajās tirdzniecības vietās, tādēļ arī sagādājām iespēju veldzēties bez maksas. Sargi arī bija informēti, ka gadījumos, kad kāds netiek ielaists pasākumā ar dzērienu, viņiem ir jāpaskaidro, ka ir pieejams bezmaksas ūdens. Biju arī noteicis apsargiem, ja gadījumā kāda vecāka gadagājuma kundze vēlas ienākt pasākuma teritorijā ar ūdens pudeli, nevajadzētu viņu traucēt to darīt. Ar kungiem, protams, ir nedaudz citādi, jo ne vienreiz vien ir gadījies kādu pieķert ar pudelē atšķaidītu alkoholu, – minēja kultūras nodaļas vadītājs, piebilstot, ka ierobežojošie noteikumi nav viņa vai citu pasākuma organizatoru izdomājums un jaunievedums. Tā ir vispārpieņemta prakse.

Materiālu sagatavoja
EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px