Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Nepatīkami pārsteigti, pēc salūta apmeklējot Saieta laukumu

LAURA KOVTUNA

Autors • 13.01.2015.

Burtu lielums

Jauno gadu esam veiksmīgi sagaidījuši, un, kā ierasts, liela daļa Madonas reģiona iedzīvotāju tad pusnaktī devās uz Saieta laukumu baudīt krāšņo salūtu. Svētki beigušies, bet pēc tiem, kā izrādās, ir iemesls arī pārdomām.

„Šogad izlēmu neapmeklēt Jaungada sagaidīšanas pasākumu, taču, vēloties apskatīt, kā ierasts, skaisti noformēto egli un strūklaku Saieta laukumā, daži zināmi cilvēki un arī es uz laukumu devāmies pāris dienu vēlāk. Jutāmies nepatīkami pārsteigti – pat šokēti. Sniega plānā sega gan bija nedaudz piesegusi nekārtības, taču tās tāpat bija redzamas ik uz soļa. Madonai cauri brauca jo daudzi, un viņu skatam vēl trešajā dienā pēc Jaungada sagaidīšanas atklājās nepievilcīga aina. Arī es un Ļaudonas vidusskolas direktors Guntis Lazda bijām liecinieki neglītajam skatam novada centra centrālajā laukumā. Secinājums viens – triju dienu laikā neviens laukumu nebija uzkopis, un Jaungada nakts svinību sekas bija manāmas ik uz soļa. Pašvaldībai steidzami jāmaina attieksme pret šīs vietas sakopēju (kārtības uzturētāju) darba laika grafikiem un apmaksu, jo Jaungadā piemēslota Vidzemes pērle nevar tāda stāvēt līdz Jāņiem, kaut arī skaitījās svētki un brīvdienas," savā vēstulē aicina Mārtiņš Šulmanis.
Komentāru par minēto situāciju lūdzām Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim: – Vēstulē aprakstītajam es pilnīgi nepiekrītu, jo jau 1. janvāra pulksten 11 viss Saieta laukumā pēc svētkiem tika savākts, sakopts. Darbinieki gan vāca pudeles un petardes, gan sakopa ugunskuru vietas. 3. janvāra rītā vienīgi bija palikušas 1-2 sasistu šampanieša pudeļu lauskas pie „Lazdonas piensaimnieka" veikala, kuras, tīrot sniegu un kaisot ielas pulksten 6, uzreiz arī tika savāktas. Arī pats konkrētajās dienās devos cauri Saieta laukumam un apskatīju tur esošo kārtību, tāpēc noteikti nevaru piekrist vēstulē paustajam. Ja nu vienīgi cilvēki bija devušies cauri laukumam 1. janvāra agrā rītā, kad tur tiešām vēl nebija sakopts. Bet pulksten 11 jau tur tika aizvesti un sāka strādāt darbinieki.
Tāpat pilsētas pārvaldnieks atgādināja, ka Madonas pilsētā nav kādreiz ierasto sētnieku – ir tikai labiekārtošanas darbu strādnieki, kuri strādājot nenormētas darba stundas par valstī noteikto minimālo algu.
Ja iedzīvotāji pamana kādas nekārtības, būtu vērts tās fiksēt fotoattēlā vai zvanīt Madonas pilsētas pārvaldniekam vai īpašumu uzturēšanas dienestam – ja nu tomēr ir kāds nekopts stūrītis palicis, lai vērstu uz to darbinieku uzmanību.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px