Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Neierastība…

VALDA BĒRZIŅA, Madonas pilsētas 2. vidusskolas kultūras vēstures skolotāja

Autors • 16.04.2015.

Burtu lielums

ir nesen (11. aprīlī) notikušais pašdarbības kolektīvu koncerts „Tautas dziesmas spēks", kura ideju izauklēja un realizēja kora „Madona" diriģents Jānis Rijnieks.
Daudz dzirdēti dažādu stilu ansambļi, bet koru izpildījumā šajā šovbiznesa laikā dziedātās mūsu, latviešu, tautas dziesmas – pārsteigums!

Piedalījās kori „Madona", „Prauliena", „Inešu muiža". To kopdziedājumos šķita, ka vibrēja dziedātājiem un klausītājiem katra dvēseles stīga, kā bībelisks dzīves ritums tautai. Dziedāja šādā pasākumā nedzirdētas, bet visiem zināmas un sirdij tuvas mūsu dižgaru Emiļa Melngaiļa, Jāņa Cimzes apdares tautas dziesmas (piemēram, „Krauklīts sēž ozolā", „Tumša nakte, zaļa zāle", „Ģērbies, saule, sudrabota", „Saule brida rudzu lauku" un citas). Beidzot Valtera Kaminska apdarē „Bēdu manu, lielu bēdu" radīja gaišu pavasara noskaņu.
Koncertu kuplināja TDA „Vidzeme", tāpat Mazā deju skola – tādi šķelmīgi ņipruļi spurdza pa skatuvi, vēl deju grupa „Madonas dāmas" ieviesa jautrību ar ansambļa noformējumu un „Pļāpiņu dejas" straujumu.
Pasākumu atraktīvi un emocionāli vadīja Madonas pilsētas kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja Ināra Cakule.
Vakara otrajā daļā spēlēja un rotaļas tautiskā garā vadīja Rēzeknes deju ansamblis „Dziga". Viss notika tik prasmīgi un sirsnīgi, ka neviens nejutās lieks.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px